jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۲۱۷   ۲۴ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۶

سازمان تامین اجتماعی بیمه شدگانی را که به صورت غیرارادی بیکار شده اند 50 ماه زیر پوشش قرار می دهد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: صندوق بیمه بیکاری سازمان از سه درصد بیمه کارفرمایان

تامین اعتبار می شود و در سال گذشته هشتاد میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری پرداخت کرده است که پیش بینی می شود این مبلغ در سال جاری به صد میلیارد تومان برسد تابه حال بیش از نودودو هزار نفر از این صندوق بهره مند شده اند دکتر حسین شریف زادگان که به مناسبت روز تامین اجتماعی با نمایندگان رسانه های ارتباط جمعی سخن می گفت ، یادآور شد:این سازمان 26 میلیون نفر را زیر پوشش دارد که 44 درصد از جمعیت کل کشور و66 درصد از مردم شهرنشین را دربر می گیرد و با گستردگی حجم عملیاتی قریب به 60 هزار میلیارد ریال گردش منابع و مصارف ، به ارائه خدمات مشغول است . وی با اشاره به رشد20 درصدی کلان منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی در سال 81 گفت : منابع حاصل از حق بیمه در سال جاری پانزده هزار میلیارد ریال برآورد شده است.دکتر شریف زادگان تاکید کرد: قانون مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی پیش از موعد آنان ابلاغ شده و هم اکنون توسط کمیته های استان درحال اجراست ؛ اما از آنجا که واحدهای تولیدی در کشور ما با بحران های زیادی مواجه اند و نیروهای مازاد بسیاری در کارخانه ها وجود دارد، برخی سوءاستفاده ها ازاین قانون می شود که در واقع انحراف از آن است . وی گفت : درحال حاضر حدود ده هزار نفر در سراسر کشور براساس قانون مشاغل سخت و زیان آور در حال بازنشستگی هستند و سازمان تامین اجتماعی برای اجرای قانون یاد شده آمادگی کامل دارد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: براساس تصویب هیات داوران ، فقط شغل خبرنگاری درمیان مشاغل روزنامه نگاری مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور می شود و دیگر مشاغل مانند عکاسی خبری، دبیری سرویس باید به تایید کمیته های مربوطه برسد.دکتر شریف زادگان همچنین خبر داد: لایحه نظام جامع تامین اجتماعی به دولت ارائه شده و کلیات آن در هیات وزیران به تصویب رسیده و مفاد آن درحال بررسی است و درصورت تصویب مجلس ، وزارت رفاه و تامین اجتماعی تاسیس می شود وی اطمینان داد: درصورت تاسیس وزارت رفاه ، منابع مالی سازمان تامین اجتماعی جنبه حقوقی دارد و به هیچ وجه این منابع دراختیار کسان دیگر قرار نمی گیرد مگر درمواقع ضروری مانند جنگ تحمیلی که دولت از سازمان فرهنگی گرفته و آن را بازپرداخت کرد. وی طلب سازمان تامین اجتماعی از دولت را هزار میلیارد تومان خواند و گفت : بدهی دولت به سازمان بابت سه درصدی است که طبق قانون باید برای مشارکت باسازمان تامین اجتماعی بپردازد و قرار است در سال جاری 455 میلیارد تومان از املاک و کارخانه های دولت بدین منظور دراختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر