jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۱۶۳۹۸ ۰۵ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور از نظر ذخیره‌سازی کالاهای استراتژیک در شرایط مطلوبی قرار دارد و تدابیر لازم برای بازار شب عید پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تدابیر این وزارتخانه برای تنظیم بازار شب عید اظهار کرد: در جلسه هیات دولت که به ریاست معاون اول برگزار شد، گزارشی از سوی وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که تأثیر بسزایی در تهیه و تنظیم بازار شب عید دارند، ارائه شد.

وی افزود: ستاد تنظیم بازار شب عید با حضور معاون اول رئیسجمهور تشکیل خواهد شد و امیدواریم شرایط مطلوبی تا پایان سال داشته باشیم. به لطف الهی کشور در ذخیرهسازی کالاهای استراتژیک شب عید در وضعیت بسیار خوبی بهسر میبرد.

شریعتمداری با یادآوری اینکه نیازهای مردم در شب عید فقط درباره کالاهای اساسی نیست، گفت: نیازمندیهای دیگری نیز برای ایام نوروز در زمینه هتلها، حمل و نقل شهری و برونشهری و جاده و هوایی و وجود دارد بخصوص در زمان سفرهای نوروزی، تنظیم بازار شهرهای مسافرپذیر از اهمیت بالاتری برخوردار است.

مردم نباید نسبت به عرضه و قیمت کالاهای اساسی نگرانی داشته باشند

معاون اول رئیسجمهور با تاکید بر برنامهریزی همه دستگاههای دولتی برای تأمین کالاهای موردنیاز مردم در روزهای پایانی سال، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای تأمین اقلام و کالاهای اساسی مردم در شب عید بکار بسته است و مردم نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار، با ابراز اطمینان به جامعه نسبت به اینکه منابع لازم برای تأمین مایحتاج مردم پیشبینی و تهیه شده است، از دستگاههای دولتی خواست با تأمین ذخایر کالاهای اساسی موردنیاز و نظارت بر قیمتها، فضایی با ثبات و آرام در بازار ایجاد کنند.

وی همکاری اصناف و تولیدکنندگان بخش خصوصی با دستگاههای دولتی را در این خصوص ضروری خواند و افزود: ممکن است برخی کالاها بهطور مقطعی و به دلایل غیرقابل پیشبینی، نوسان قیمت پیدا کند اما با تلاش همه دستگاههای مسئول وضعیت بازار در روزهای منتهی به پایان سال اطمینانبخش خواهد بود.

معاون اول رئیسجمهور همچنین با قدردانی از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان مواد غذایی که نقش ارزشمندی در تأمین کالاهای موردنیاز مردم دارند، از وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه خواست با هماهنگی یکدیگر درباره اقلام ضروری موردنیاز جامعه نسبت به تأمین کسری کالاها و تنظیم بازار اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر