jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۶۰۲۹   ۰۴ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

خبرچین مروری بر مهم‌ترین اخبار دیروز

یک پیشنهاد عذرخواهی، یک تقاضای تعقیب و یک درخواست عزل

یک روز پس از مصاحبه تلویزیونی حسن روحانی حرف و حدیث‌ها درباره مصاحبه‌اش بالا گرفت. آن‌وری‌ها گفتند مصاحبه خوبی نبود. این‌وری‌ها گفتند این حرف‌های یک رئیس‌جمهور بود یا نامزد انتخاباتی؟ هیچ‌وری‌ها گفتند که خب حالا دلار چند می‌شود؟ مجری بنده خدا هم کلی توضیح داد که بابا من سوال‌کننده بودم، نه مناظره‌کننده!

دیروز چند ساعت پیش از آنکه نامزدهای اسکار 2018 اعلام شود، خبر رسید که الناز شاکردوست زمین خورده و شاید ضربه مغزی شده باشد. بلافاصله آنها که به این بازیگر نزدیک بودند گفتند که اصلا ضربه مغزی درکار نبوده و اینها شایعه است. یادتان هست که همین چند ماه قبل شایعات مجازی، یک خواننده لسآنجلسی را هم کشت؟ این هم گویا از همان جنس خبرها بود.

آن ماجرای کشف اختلاس در وزارت نفت که روز قبل نوشتیم را یادتان هست؟ حالا رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفته متهم 400 میلیاردی فراری پرونده این صندوق را برگردانید. او گفته گزارش تحقیق و تفحص از این پرونده جنجالی آماده شده اما معلوم نیست کی اجازه قرائت آن داده شود.

حرف آخر هم درباره مشکلات خوزستان و ریزگردهاست. پس از حرف و حدیثهای فراوان درباره بودجه مقابله با ریزگردها، با دستور رهبر انقلاب 150میلیون دلار برای احیای این بودجه تخصیص پیدا کرده است. با این وجود هنوز برخی خوزستانیها از سیاستهای دولت در این زمینه راضی نیستند و مثلا آیتالله عباس کعبی، نماینده خوزستان در مجلس خبرگان در صفحه توئیتر خود نوشته است: «آقای رییسجمهور اگر میخواهد مشکل ریزگردهای خوزستان را حل کند در اقدام اول بهتر است آقای کلانتری را عزل کند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر