jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۱۵۸۳۸   ۰۳ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۲:۱۰

سخنگوی رزمایش محمد رسول‌الله (ص) 5 ارتش جمهوری اسلامی ایران از شلیک موشک‌ های دوش پرتاب علیه تهدیدهای هوایی وهمچنین موشک برد کوتاه نصر علیه تهدیدهای سطحی همراه در روز دوم برگزاری این رزمایش خبر داد.

شلیک موشک نصر علیه تهدیدهای سطحی در رزمایش محمد رسول‌ الله (ص)

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار دوم سید محمود موسوی روز سه شنبه با اعلام این خبر، گفت: در دومین روز از رزمایش مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد عملیات رزم سطحی و رزم ضد هوایی نیروهای شرکت‌کننده در این رزمایش در بخش دریا و همچنین سامانه‌های گسترش یافته در نوار ساحلی خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این راستا ابتدا فعالیت‌های یکان‌های سطحی و هوایی دشمن توسط سامانه‌های راداری و سامانه‌های جنگال و شنودی رهگیری و بر مبنای نوع تهدید در قالب شبکه یکپارچه با آتش سامانه‌های موشکی و توپخانه برای انهدام تهدید مورد نظر به کار گرفته می‌شوند.

سخنگوی رزمایش محمد رسول‌الله (ص) 5 اضافه کرد: تاکنون پرتاب موشک دوش‌پرتاب را علیه تهدیدهای هوایی شاهد بودیم و همچنین موشک برد کوتاه نصر علیه تهدید سطحی به کار گرفته خواهد شد. در ساعات آینده نیز موشک برد متوسط و برد بلند ضد سطحی علیه تهدیدهای مورد نظر عملا مورد استفاده و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) پنج ارتش، بامداد روز گذشته (دوشنبه) با اعلام رمز یا رسول الله (ص) توسط امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق عملیاتی جنوب،جنوب شرق کشور، سواحل مکران و دریای عمان تا مدار 15 درجه شمالی آغاز شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها