jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۱۵۴۶۹   ۰۲ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۹:۵۵

‌رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: رزمایش مشترک محمد رسول الله ارتش از امروز دوشنبه به مدت دو روز در آب‌ها و سواحل جنوب کشور به برگزار می‌شود.

آغاز پنجمین رزمایش محمد رسول الله (ص) ارتش در سواحل مکران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، امیر دریادار سیاری در این رابطه افزود: این رزمایش با حضور نیروهای دریایی، زمینی، پدافندهوایی، و نیروی هوایی ارتش در سواحل مکران و دریای عمان تا مدار ۱۵ درجه شمالی برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی در ادامه گفت: این رزمایش بزرگ با هدف ارتقاء توانمندی‌ها برای ارزیابی تاکتیک‌های آموزش داده شده، قدرت تحرک مشترک، و هماهنگی برای طرحهای نوین و عملیاتی مشترک در هر مقطع زمانی به اجرا در می‌آید.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این رزمایش درآب‌های بین المللی به اجرا درمی آید، افزود: پیام این رزمایش صلح و دوستی برای کشورهای منطقه و نشان دادن توان جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت آب‌ها و خطوط انتقال انرژی درمنطقه است.

سیاری با بیان اینکه بخش‌هایی از توانمندی‌های بسیار ارزشمند ارتش در این رزمایش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، افزود: رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ۵ در ادامه رزمایش‌های برنامه ریزی شده سالیانه ارتش برگزار می‌شود چراکه نیروهای تابعه ارتش برابر برنامه سالیانه خود آموزش‌هایی را به مرحله اجرا در می‌آورند که برای ارزیابی این آموزش‌ها و اثرات آن در ارتقای توان رزم، در پایان سال نیاز به برگزاری رزمایش بزرگ و مشترکی در ارزیابی آموزش‌های سالیانه خود داریم.

وی تصریح کرد: مرحله اجرای آموزش‌های انفرادی و یگانی و هماهنگی‌ها، آمادگی‌ها و برنامه ریزی‌های لازم برای اجرای این رزمایش مشترک به عمل آمده و ان شاء الله از فردا یک عملیات بسیار منظم و توانمند در منطقه عمومی رزمایش به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

سیاری پیام رزمایش محمد رسول الله (ص) ۵ را ارتقای توانمندی رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت‌های محوله و پیام صلح و دوستی برای کشورهای منطقه ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند امنیت کامل آب‌های تحت حاکمیت خود و فراتر از آن را تامین نماید و هرگونه تردد بویژه انتقال خطوط انرژی را تحت نظر داشته و امنیت پایدار منطقه را به طور کامل حفظ و برقرار سازد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر