jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۱۲۷   ۲۲ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۷

معاون وزیرعلوم گفت : سیاست پذیرش بدون کنکور را دنبال می کنیم اما با توجه به حجم بسیار زیاد داوطلبان به نظر نمی رسد در آینده نزدیک بتوان نظامی را جایگزین کنکور کرد دکتر جعفر توفیقی در گفتگو با ایرنا افزود

باید روشهای موازی همچون دوره های فراگیر پیام نور و دانشگاه جامع علمی کاربردی و آموزش مجازی را برای جذب دانشجو ایجاد کنیم تا سیاست پذیرش بدون کنکور به اجرا درآید وی با اشاره به این که در2 دهه بعد از انقلاب ، جهش عظیمی در رشد دانشجو داشته ایم تصریح کرد: هر چند این جمعیت از سال 57 تا80 حدود 10 برابر شده ، اما متناسب با آن ، امکانات ، تجهیزات و منابع مالی دانشگاه ها رشد قابل توجهی نکرده است. دکتر توفیقی خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی نیازسنجی نیروی انسانی کشور که از سال 78 شروع شده اخیرا به پایان رسیده و نتایج آن به سازمان مدیریت ارائه شده است. وی افزود: یافته های این طرح ، راهنمای خوبی برای بازنگری در سیاست های توسعه کمی آموزش عالی است و طبعا متناسب با نیازهای آموزش ، شاهد یک نوع بازنگری در رشته ها و مقاطع تحصیلی و همچنین برنامه های درسی خواهیم بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر