jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۱۱۴۴۴   ۱۹ دی ۱۳۹۶  |  ۱۴:۳۱

تولیت آستان امام خمینی(ره) با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور اظهار داشت: آنچه که ما این‌روزها در جامعه شاهد بودیم به دلیل پمپاژ یاسی است که در جامعه جریان دارد.

اظهارات سیدحسن خمینی درباره اغتشاشات اخیر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان امام خمینی(ره) صبح امروز (سه شنبه) در نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سالن اجلاس سران، اظهار داشت: اگر جامعه نسبت به خود امیدوار باشد به سمت خشونت حرکت نمی‌کند؛ برای جلوگیری از هر اغتشاشی لازم است امید در جامعه فوران داشته باشد.

وی با طرح این پرسش که برای اینکه در جامعه امید باشد چه باید کرد، تصریح کرد: برای امید ما عوامل عینی و ذهنی امیدساز داریم نخست اینکه مردم احساس کنند آنچه انتخاب کردند قابل تحقق است و موانع در مسیر نباشد.

تولیت آستان حرم امام خمینی(ره) تاکید کرد که نباید توسط رسانه‌های جور واجور یاس پمپاژ شود.

وی همچنین با اشاره به شخصیت مرحوم هاشمی رفسنجانی افزود: واقعیت این است که صحبت درباره آیت‌الله هاشمی کردن سهل ممتنع است؛ یکی از توفیق خدا به من ارتباطی بود که در سال‌های اخیر بین من و ایشان ایجاد شده بود و لطف پدرانه به من داشتند و من هر هفته ساعاتی خدمت ایشان می‌رسیدیم.

تولیت آستان امام خمینی(ره) با بیان اینکه من به این اذعان دارم که نمی‌توان همه آقای هاشمی را در این صفت امید خلاصه کرد، گفت: امید یکی از وجوه ممتاز مرحوم هاشمی بود که شاکله شخصیت ایشان را ساخت. امهات ویژگی‌هایی که در آقای هاشمی بود که همچین شاکله‌ای را ساخت.

وی با تاکید بر اینکه آقای هاشمی تمام وجودش امید بود و در هیچ شرایطی امید به آینده را از دست نمی داد، بیان کرد: امید به قدری در ایشان پررنگ بود که برخی‌ها به شوخی می‌گفتند که اگر ایشان را دستگیر کنند باز در ذهن خود این امید را دارد که راه کج شده و به باغ بستان راهی شود.

سید حسن خمینی با بیان اینکه امید در مرحوم هاشمی دارای سه منشا بود، گفت: امید به خدا یکی از این منشا است که آیت‌الله هاشمی به خدا خوش‌بین بود که البته این صفت به شدت در امام نیز وجود داشت.

وی افزود: دوره طولانی ممارست آقای هاشمی یک خوش‌بینی نسبت به خدا ایجاد کرده بود. البته من یکی‌دوبار آقای هاشمی را مضطرب دیدم یکی از آن روزها، 15 خرداد سال 84 بود که چند ساعتی بیشتر طول نکشید که آرامشی بر آقای هاشمی حاکم شد.

تولیت آستان حرم امام خمینی(ره) معتقد است که مرحوم هاشمی به راه و روش خودش اطمینان و باور داشت که آنچه می‌گوید و عمل می‌کند درست است. ممکن بود آقای هاشمی عقیده‌اش را عوض کند و من هیچ وقت از مرحوم هاشمی نشنیدم که آقای هاشمی بگوید هیچ تغییری نکرده‌ام اما در گذر زمان آنچه که می‌گفت بین خودش و خدا حجت داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر