ضرورت احداث شهرک صنعتی آبزیان گرمابی در خوزستان

رئیس بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: احداث شهرک صنعتی آبزیان گرمابی در استان دارای اهمیت بسیار است و امیدواریم با همکاری اتاق تعاون هر چه سریعتر مقدمات احداث آن در استان فراهم شود.
کد خبر: ۱۱۰۹۹۵۹

به گزارش ایسنا؛ یونس حسین نژادیان با اشاره به برگزاری میز تخصصی آبزیان گرمابی در خوزستان اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری این میزهای تخصصی مصوبات خوبی تهیه و تدوین شود و بتوان در زمان برگزاری میز تخصصی ملی بازخورد مطلوبی را داشته باشیم.

وی افزود: معرفی سرمایه گذار جهت احداث پایانه صادراتی در شلمچه و چذابه یکی از مسائلی است که دارای اهمیت زیادی برای استان است و در جلسات گذشته نیز این مساله به تصویب رسیده است تا سرمایه گذاری برای احداث این پایانههای صادراتی معرفی شود.رئیس بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: احداث شهرک صنعتی آبزیان گرمابی و احداث پایانه صادراتی در شلمچه و چذابه یکی از مباحث اصلی است که امیدواریم با همکاری اتاق تعاون هر چه سریعتر مقدمات آنها فراهم شود.

حسیننژادیان عنوان کرد: لازم است تا دستگاههای استان به منظور تشکیل کنسرسیوم صادراتی آبزیان برای دفاع از تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان با یکدیگر همکاری مناسبی داشته باشند تا بتوان از این بخش به خوبی حمایت کرد.

وی ادامه داد: اختصاص یارانه ویژه به حاملهای انرژی تولیدکنندگان آبزیان و برگزاری نمایشگاه بین المللی در عراق و اعزام تور تجاری به عراق در بخش توسعه و بازاریابی آبزیان از جمله اقدامات موثر در این راستا است و میتواند مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان خاطرنشانکرد: صادرات آبزیان طی 7 ماهه امسال 21 هزار و 500 تن و واردات آن 10 هزار تن بوده که در این خصوص میزان سرانه مصرف آبزیان در خوزستان 5.17 کیلوگرم است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها