یک جامعه شناس در گفت وگو با جام جم آنلاین:

اعتراضات مردمی باید توسط احزاب مطرح و پیگیری شود / برخی مطالبات زمان بر است و حوصله می خواهد

یک جامعه شناس وجود احزاب را در انعکاس اعتراضات و مطالبات مردمی آن هم به شکل قانونی ومنطقی موثر دانست و گفت :احزاب ما چون کوچک هستند لذا نمی توانند به خوبی مطالبات مردمی را منتقل و هدایت کنند.
کد خبر: ۱۱۰۹۸۲۴
اعتراضات مردمی باید توسط احزاب مطرح و پیگیری شود / برخی مطالبات زمان بر است و حوصله می خواهد

حجت الاسلام غلامرضا صدیق اورعی استاد دانشگاه در گفت وگو با جام جم آنلاین افزود:درحال حاضر احزاب ما فقط به هنگام انتخابات عرض اندام می کنند و نقش موثری در به چالش انداختن مطالبات مردم ندارند.

وی با اشاره به اینکه راههای مختلفی برای بیان قانونی ومنطقی اعتراضات وجود دارد،گفت:مردم ما آموزش های لازم را برای بیان مطالبات خود ندیده اند این درحالیست که این مطالبات را می توانند از طرق مختلفی چون تجمعات صنفی ،مصاحبه در نشریات و رسانه ها و یا از طریق احزاب مطرح سازند .ولی متاسفانه بلد نیستند وآموزش هم ندیده اند. از طرفی این روش های اعتراض به حوصله ،دقت ووقت نیاز داردو برای آن فرهنگ سازی هم نشده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه اعتراضات در سطح وسیع اصولا باید توسط احزاب راه اندازی شودافزود: این اعتراضات زمانی می تواند به صورت خواسته های ملی در سطح وسیعی در کشور گسترش یابد که توسط احزاب و گروه های خاصی هدایت شود تا در آن شعارهایی غیر از مصوب حزب وتشکیلات داده نشود و این اعتراضات که با مجوز قانونی برگزار می شود از مسیر قانونی اش نیز منحرف نشود.که درحال حاضرچنین احزاب بزرگی در کشور نداریم.

وی تجمعات صنفی نظیر بدهکاران موسسات مالی واعتباری را که طی یکسال گذشته بصورت جسته وگریخته در کشور در مقابل سازمان های مرتبط برگزار می شد را نوعی از اعتراضات صنفی دانست.

اورعی حتی مناظره و بحث وگفت وگو را در خصوص بخشی از مطالبات مردم مفید دانست و افزود:چه بسیار پیامک ها و نقطه نظرات جالب ومفیدی در فضای مجازی منتشر می شود که می توان با به مناظره گذاشتن آن در رسانه ها برای حل آن راهکارهای مناسب و موثری پیدا کرد و دولتمردان را نیز از این طریق مجاب به حل آن ساخت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها