آیت‌الله جنتی:اغتشاشات چند روز گذشته طراحی بیگانگان است

دبیر شورای نگهبان، اغتشاشات چند روز گذشته در کشور را حاصل طراحی بیگانگان و همراهی عوامل داخلی دانست.
کد خبر: ۱۱۰۹۷۰۶

به گزارش روابط عمومی شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی در آغاز جلسه هفتگی اعضای این شورا با اشاره به اغتشاشاتی که در چند روز گذشته در کشور به وجود آمد، این آشوب‌ها را حاصل طراحی بیگانگان دانست که با هماهنگی برخی عوامل داخلی و با استفاده از بستر فضای مجازی رخ داده است.

دبیر شورای نگهبان سپس توانمندی نهادهای انتظامی و امنیتی در کنترل این اتفاقات را مایه امیدواری برشمرد و از مردم انقلابی ایران که به صورت خودجوش برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی در صحنه حضور یافتند و توطئه دشمنان را خنثی کردند، قدردانی کرد.

آیت‌الله جنتی سپس حاضران در این تجمعات را دو گروه متفاوت دانست و افزود: دلیل حضور برخی افراد، نارضایتی از مشکلات اقتصادی است که باید به آنها حق داد و دولت و سایر نهادهای مرتبط باید به مطالبات آنها رسیدگی کنند، اما برخی هم در این تجمعات حضور یافته بودند که شعارهای هنجارشکنانه می‌دادند و به مقدسات مردم توهین می‌کردند و دنبال این بودند که این تجمعات را به حربه‌ای برای ضربه زدن به کشور تبدیل کنند. این گروه، از مردم جدا هستند و آشکار است که با تحریک دشمنان ایران اسلامی به صحنه آمده‌اند و حمایت دشمنان قسم‌خورده کشور مانند عربستان، آمریکا، اسرائیل و انگلیس از این آشوب‌ها نشان داد قصد دارند یکپارچگی مردم مسلمان ایران را مخدوش کنند.

دبیر شورای نگهبان با اعلام نگرانی از وضع اقتصادی کشور، بیان کرد: رسیدگی نکردن به وضع نابسامان مؤسسات اعتباری و مالی و پاسخگو نبودن به مطالبات بحق مردم، زمینه‌ساز بخشی از این اعتراضات بوده که لازم است دولت هرچه سریع‌تر چاره‌ای برای این مشکلات بیندیشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها