سخنگوی وزارت امور خارجه:

آرامش مردم تبریز ‌در اغتشاشات اخیر ستودنی بود

سخنگوی وزارت امور خارجه آرامش تبریز را در جریانات روزهای اخیر ستودنی دانست و گفت: غیرت و بصیرت مردم تبریز همیشه در تاریخ به اثبات رسیده است.
کد خبر: ۱۱۰۹۶۱۹
آرامش مردم تبریز ‌در اغتشاشات اخیر ستودنی بود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، بهرام قاسمی عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی که در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه همواره خطبه‌های حجت‌الاسلام آل‌هاشم در راستای حفظ منافع ملی و منطقه‌ای ایران بوده است اظهار کرد: باید سیستم دقیق تری را در وزارت خارجه برای در اطلاع رسانی به هنگام تحولات جهانی در اختیار ائمه جمعه طراحی و اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه این اطلاع رسانی به هنگام برای تحلیل بهتر و نگاه عمیق‌تر ائمه جمعه و در نتیجه مردم می‌تواند موثر باشد افزود: در این راستا باید مواضع صریح جمهوری اسلامی ایران هم مطرح شود تا ائمه جمعه مردم را از آخرین تحولات مطلع کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ماجرای قره باغ در نزدیکی آذربایجان شرقی اتفاق افتاده که مواضع حجت الاسلام آل هاشم در بیرون از مرز‌ها مورد توجه قرار گرفته است اضافه کرد: حضور حجت الاسلام آل هاشم نعمتی بزرگ برای آذربایجان به عنوان یک خطه مهم جغرافیای ایران است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت خارجه همواره برای عزت ایران تلاش می‌کند تصریح کرد: وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی به نمایندگی از این نظام، منافع ملی و اسلامی کشور را دنبال می‌کند.

قاسمی با بیان اینکه سفرای ما سفرای نظام اسلامی و نمایندگان اسلام هستند خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم این وظیفه نمایندگی اسلام در دیگر کشور‌ها را به خوبی انجام دهیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آرامش تبریز را در جریانات روزهای اخیر ستودنی دانست و گفت: غیرت و بصیرت مردم تبریز همیشه در تاریخ به اثبات رسیده است.

وی در پایان، رویداد گردشگری تبریز2018 و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را سرآغازی برای توسعه صنعت گردشگری در آذربایجان دانست و ابراز داشت: مطمئن هستم در پایان این رویداد، می‌توانیم شاهد معرفی این شهر نمونه و موثر در جغرافیا و فرهنگ ایران برای تمام مردم دنیا باشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها