عجیب ترین پیراهن های تاریخ فوتبال / از ایده وسترن تا بازی قارچ خور+تصاویر

زشت ترین نه، اما لباس هایی که در ادامه می بینید عجیب ترین و شاید خنده دارترین لباس های تاریخ فوتبال دنیا باشد.
کد خبر: ۱۱۰۹۱۰۰
عجیب ترین پیراهن های تاریخ فوتبال / از ایده وسترن تا بازی قارچ خور+تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین ، با هم نگاهی می اندازیم به عجیب ترین پیراهن هایی که در تاریخ فوتبال دیده شده است.

به گزارش آی اسپورت، این پیراهن ها با توجه به شکل عجیبشان برای همیشه در تاریخ ثبت شدند.

1- پیراهن باشگاه مدیریا اسپورتینگ آرژانتین

باشگاه برزیلی مادیرا، به مناسبت 45سالگی فوت چهره انقلابی آمریکای جنوبی، ارنستو چه‌گوارا، چهره انقلابی آرژانتینی را روی لباس‌هایش حک کرد و به عنوان پیراهن اول تیم معرفی کرد.

2-پیراهن باشگاه کلرادو کاربیو

در دهه 70میلادی، هنوز لیگ ام‌ال‌اس آمریکا راه نیفتاده بود و باشگاه‌ها در لیگ NASLاین کشور بازی می‌‌کردند. مالک آن روزهای باشگاه کلرادو کاربیو اعلام کرده بود به خاطر علاقه زیادش به فیلم‌های وسترن و جان وین، لباس باشگاهش را با الهام از فرم لباس‌ کابوی‌ها طراحی خواهد کرد و نتیجه‌اش متفاوت‌ترین لباس تاریخ فوتبال شد.

3- پیراهن تیم‌ملی مکزیک در جام‌جهانی فرانسه

لباس اصلی تیم‌ملی مکزیک در جام‌جهانی فرانسه بی‌شباهت به نسخه‌ رمال ها نبود. طرحی که البته بعدها مشخص شد نمادی است از چهره خدای آزتک‌ برای موفقیت پسران آزتک. نسخه‌ای که جواب هم داد و مکزیک با ستاره‌هایی مثل خورخه کامپوس و لوئیز هرناندس و بلانکو از گروهش صعود کرد.

4- پیراهن تیم ملی اتحاد جماهیر شوروی

گاهی برای پیدا کردن عجیب‌ترین لباس‌ها، حتما لازم نیست طرح و شکل عجیب‌وغریبی روی لباس زده شود و بعضی وقت‌ها همین‌که هیچ‌کاری نکنند،‌ به اندازه خودش عجیب است. لباس تیم‌ملی شوروی در جام‌جهانی 1970 ساده‌ترین لباس یک تیم فوتبال در 60سال گذشته است. لباسی که مانند حکومت‌های کمونیستی – که اعتقاد عجیبی به سادگی و بدون زرق‌وبرق بودن جامعه داشتند- هیچ طرح و شکل خاصی روی خودش نمی‌دید، جز چهار حرف معروف cccp که علامت اختصاری اتحادجماهیر شوروی بود.

5- پیراهن تیم فیورنتینا

لباس دوم فلورانسی‌ها در سال 1996 یکی از نوستالژی‌ترین لباس‌های تاریخ فوتبال است. تمام کسانی که با کنسول‌های میکروی شرکت نینتندو بازی قارچ‌خور را بازی کرده باشند، سوپرماریو را خیلی خوب یادشان می‌آید. سوپرماریو بعد از فتح روزهای گرم تابستان خیلی از ما که در خانه قارچ‌خور بازی می‌کردیم، آن سال روی لباس فیورنتینا رفت و محصول جدید این شرکت را تبلیغ کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها