jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۷۶۴۴ ۰۹ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در آبفای جنوب غربی استان تهران انجام شد

تعویض و تعمیر دو دستگاه شیر فشارشکن در شهر پرند

با هدف کاهش شکستگی و حوادث خطوط و شبکه‌های آبرسانی ، دو دستگاه فشارشکن در شهر پرند تعویض و تعمیر گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران ، مدیر امور آبفای شهر پرند با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : کیفیت پایین و عدم تطابق ظرفیت خطوط و شبکه‌های موجود با جمعیت تحت پوشش در برخی از مناطق پرند و همچنین عدم نصب شیرهای فشارشکن در مناطق مورد نیاز ، متاسفانه موجب بروز مشکلات عدیده ای مخصوصاً شکستگی و ایجاد حوادث در خطوط انتقال و شبکه‌های آبرسانی در این شهر گردیده است . که در این راستا و به منظور به روز رسانی این بخش از خطوط آبرسانی و کنترل فشار آب عملیات نصب و راه اندازی شیرهای فشارشکن و تعویض و به خطوط جدید در دستور کار این امور قرار گرفته ودر حال انجام است .

مهندس سعید احمدی با اشاره به عملیات صورت گرفته در این زمینه خاطرنشان ساخت : با عنایت به اینکه بخشی از این مشکلات در منطقه مپسا 3 رخ داده است و در فاز مذکور با تحت پوشش قراردادن بیش از 1200 انشعاب تک واحدی و آحادی به لحاظ عدم کیفیت خطوط موجود و از طرفی نبود شیرهای فشار شکن شاهد مشکلات شکستگی و حوادث متعدد بودیم ، لذا در همین ارتباط و به منظور کاهش حوادث و ارتقاء کمی و کیفی در امر تامین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان با استفاده از نیروهای امداد و حوادث آبفای پرند یک دستگاه شیر فشارشکن در سایز 150 میلی متری نصب گردید و یک دستگاه فشارشکن سایز 300 میلی متری نیز که فاقد کارآیی لازم بوده و از مدار خارج شده بود پس از تعمیر و بازسازی مجدد مجدد در مدار توزیع قرار گرفت .

مهندس احمدی با انتقاد از اجرای خطوط و شبکه ایجاد شده توسط شرکت عمران پرند در منطقه مپسا 3 و بخشی دیگر از مناطق این شهر یادآور شد : متاسفانه تاسیسات موجود در امر انتقال آب آشامیدنی این مناطق فاقد استانداردهای لازم و بسیار ضعیف می باشد که موجب افت کمی و کیفی آب شرب گردیده و نارضایتی مشترکین را به دنبال داشته است. بنابراین در این خصوص تعویض و خارج سازی این خطوط قبلی و جایگزینی خطوط جدید مطابق با استانداردهای لازم در دستور کار قرار گرفته و به محض دریافت مجوز‌های لازم عملیاتی خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر