jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۰۶۳۴۸   ۰۴ دی ۱۳۹۶  |  ۱۱:۳۵

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 216 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان مردم در پایتخت خبر داد.

جزئیات دستگیری بچه‌ پولداری که با ماشین قلابی پلیس خودنمایی می کرد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سردار حسین رحیمی در مراسم اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت عمومی، گفت: طی 24 ساعت گذشته همکاران من در پلیس امنیت با اجرای 137 عملیات در نقاط مختلف تهران اقدام به دستگیری 216 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان محلات کردند.

رحیمی با بیان اینکه 50 نفر از این افراد به دلیل آنکه کمتر از 20 سال سن داشتند ارشاد شده و با اخذ تعهد به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند، افزود: همچنین در اجرای این طرح 59 قهوه خانه و پاتوق اوباش اعمال قانون و نسبت به پلمب آن اقدام شد.

رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: همچنین مأموران در بازرسی از این افراد 350 فقره انواع سلاح سرد، شامل قمه، چاقو، باتوم، پنجه بکس و ... را به همراه برخی از آلات و ادوات نظامی کشف و ضبط کردند.

رحیمی با بیان اینکه از برخی از این افراد موارد روانگردان، دستبند، گاز اشک آور، افشانه و ... کشف و ضبط شد، گفت: متهمان از این موارد در مزاحمت‌های خود استفاده می‌کردند.

وی با بیان اینکه 63 دستگاه موتورسیکلت که از سوی این افراد مورد استفاده قرار گرفته بود توقیف شد، خاطرنشان کرد: اوباش گری، عربده کشی، به آتش کشیدن خودروهای مردم، تیراندازی، خفت گیری، آسیب زدن به اموال عمومی و خصوصی و ... نیز از جمله جرایم این افراد بود.

رحیمی درباره سطح اراذل و اوباش دستگیر شده نیز اظهار کرد: اکثر این افراد اراذل و اوباش سطح 2 بودند اما در میان آنان اراذل و اوباش سطح یک نیز وجود دارد.

آتش زدن درخت برای خودنمایی

رییس پلیس پایتخت با اشاره به برخی از جرایم انجام شده از سوی این افراد تصریح کرد: به عنوان مثال گروهی از این مجرمان که چهار نفر بودند اقدام به آتش زدن درختان در محدوده سعادت آباد کرده بودند و هیچ هدفی از این کار خود به جز خودنمایی نداشتند. این اوباش درختان را به آتش کشیده و پس از آن مقابلش می‌ایستاده و آن را نگاه می‌کردند.

وی اضافه کرد: همچنین در میان دستگیر شدگان اوباشی قرار دارد که فضای مجازی اقدام به خودنمایی و تهدید دیگران کرده بود.

خودنمایی بچه مایه دار با ماشین قلابی پلیس

رحیمی همچنین از دستگیری فردی که با خودروی لوکس و تبدیل آن به خودروی پلیس با چسباندن برچسب اقدام به تردد در معابر شمالی تهران کرده بود، گفت: این فرد وضع مالی خوبی داشته و با تبدیل خودروی لوکس خود به خودروی پلیس اقدام به خودنمایی و بعضا سوء استفاده از آن کرده بود که توسط ماموران پلیس دستگیر شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره ترس برخی از شهروندان از گزارش اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش به پلیس خاطرنشان کرد: مردم اطمینان داشته باشند که گزارش‌های آنان به پلیس محرمانه است و به هیچ عنوان چنین مواردی منتشر نمی‌شود. کما اینکه عملیات‌های اخیر نیز بعضا با گزارش‌های مردمی انجام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر