jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۷۷۷   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۰:۴۷

سیستم قضایی آمریکا امروز چهارشنبه در مورد اتهامات رضا ضراب در خصوص دور زدن تحریم های ایران تصمیم گیری می کند.

سرنوشت «رضا ضراب» امروز مشخص می شود

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، قرار است امروز چهارشنبه هیئت منصفه دادگاه منهتن حکم نهایی در خصوص اتهامات رضا ضراب، تاجر ایرانی-ترکیه ای، مبنی بر نقض تحریم های ایران و برخی اتهامات دیگر در خصوص جابجایی محموله های طلا را صادر کند.

در همین رابطه دیروز سه شنبه نیز جلسه ای در دادگاه منهتن برگزار شد.

در این رابطه اتهاماتی نیز علیه ترکیه مطرح شده که همین امر موجب بروز تنش میان آنکارا و واشنگتن شده است.

رضا ضراب که در آمریکا بازداشت شده، با هفت اتهام از جمله، دور زدن تحریم ها، پولشویی، تقلب بانکی و پرداخت رشوه مواجه است. وی در دادگاه شهادت داده که معامله او با ایران مورد تایید اردوغان و نخست وزیر وقت ترکیه بوده است.

وی پیش از این گفته بود که با رشوه به یک وزیر ترکیه‌ای و با ترتیب دادن معاملات طلا و تجارت صوری مواد غذایی، امکان مبادلات مالی بین‌المللی را برای ایران فراهم کرده است.

ضراب در دومین روز شهادتش در دادگاه، درباره معاملات خود در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ گفت که بانک‌های زراعت و واقیف ترکیه هم در دور زدن تحریم‌های ایران دخیل بوده‌اند.

ضراب همچنین گفت که هاکان آتیلا معاون هالک بانک ترکیه به همراه سلیمان اصلان مدیرعامل سابق این بانک دولتی، در طراحی معاملات مرتبط با ایران نقش داشته‌ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر