jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۶۹۸   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۱:۲۰

تهران – ایرنا – نخست وزیر انگلیس در گفت و گوی تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا با تصمیم ترامپ پیرامون قدس مخالفت کرد و خواستار ارائه طرح های جدید برای صلح خاورمیانه شد.

ترزا می: آمریکا طرح های جدید برای صلح خاورمیانه ارائه دهد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی پیرامون قدس گفت و گو کردند.

بر اساس اعلام سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس، ترزا می ضمن ابراز موضع مخالف خود در قبال تصمیم ترامپ پیرامون قدس، بر اهمیت ارائه طرح های جدید برای صلح خاورمیانه از سوی آمریکا و همچنین رضایت جامعه بین المللی در این موضوع تاکید کرد.

نخست وزیر انگلیس همچنین از وضعیت انسانی در یمن ابراز نگرانی کرد و دو طرف درباره ضرورت بازگشایی مسیرهای دسترسی تجاری و کمک های بشردوستانه برای پیشگیری از قحطی توافق کردند.

این گفت و گو در حالی است که در رای گیری روز دوشنبه شورای امنیت برای قطعنامه ای درباره وضعیت قدس، انگلیس به همراه 13 عضو دیگر این شورای رای موافق داد، اما در نهایت این قطعنامه از سوی آمریکا وتو شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر