jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۴۷۲   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: 30 میلیارد ریال اعتبار برای تثبیت شن‌های روان در مسیر خطوط ریلی جنوب شرق اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش مهر مجید ارجونی اظهار داشت: از آنجایی که شن‌های روان با پوشاندن خطوط ریلی سبب بروز حوادث ریلی می‌شوند، مقرر شد تا با اختصاص مبلغ 30 میلیارد ریال به تثبیت شن‌های روان در منطقه شوره گز و ریگزار‌های اطراف اقدام شود.

وی با اشاره به این مطلب که در امسال 3 سانحه ریلی داشته ایم، افزود: تردد برروی خطوط ریلی از سوی انسان‌ها و حیوانات از جمله شتر‌ها می‌توانند در این بخش حادثه ساز شود از همین رو در این خصوص جلسات متعددی با فرمانداران منطقه و مرزبانی استان برگزار شده است.

وی ادامه داد: ساخت خط نرمال در کنار خط فعلی زاهدان به میرجاوه یکی از اهداف پیش روست که اجرای آن 2 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیر کل راه آهن جنوب شرق با اشاره به اینکه هم اکنون اختصاص این اعتبار در حال پیگیری است، خاطر نشان کرد: با راه اندازی این خط آهن جدید می‌توان در زمینه حمل بار، مسافر و مقوله گردشگری برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری خطوط ریلی جنوب شرق تصریح کرد: در سال گذشته 404 واگن در استان سیستان و بلوچستان تخلیه شده که این رقم در امسال به یک هزار و 269 واگن رسیده که نشان دهنده رشد 214 درصدی است.

ارجونی بیان داشت: همچنین کار زیباسازی محوطه راه آهن جنوب شرق و تجهیز سالن مسافربری نیز از جمله دیگر اقدامات در دست اجرا است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها