jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۶۹۹   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از مردم می‌خواهیم از صنایع‌دستی استان حمایت کنند تا صنایع‌دستی چین از کشور رخت بربندد و با جدی گرفتن صنایع‌دستی خود، هنرمندان راغب شوند در زمینه طراحی‌های جدید، مخاطب‌شناسی در حوزه صنایع‌دستی قدم‌های مثبتی بردارند.

به گزارش ایسنا،«حسین عباس‌زاده» با اشاره به این‌که امسال میزبان 27 نماینده صنایع‌دستی کشور در نمایشگاه صنایع‌دستی بودیم، گفت: سال گذشته دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی شرق کشور را برگزار کردیم که استقبال خوبی از آن نمایشگاه شد.

وی ادامه داد: در نمایشگاه امسال نیز استقبال مردم عالی بود که اصحاب رسانه، صداوسیما، روزنامه‌ها نقش پررنگی در این زمینه داشته‌اند.

معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی افزود: در راستای معرفی صنایع‌دستی استان کتابچه، بروشور، کاتولوگ، فیلم و نماهنگ تهیه شده است و در شکل گسترده‌تر برپایی نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های موقت و بازارچه‌های دائمی که در استان در حال پیگیری است، زمینه معرفی صنایع‌دستی را فراهم می‌کند.

عباس‌زاده تصریح کرد: یکی دیگر از بسترهای مناسب انتقال فرهنگ صنایع‌دستی به سایر اقوام و قومیت‌ها، مردم هستند که با هدیه دادن صنایع‌دستی به میهمانان خود می‌توانند نقش مهمی در معرفی صنایع‌دستی استان داشته باشند.

وی اظهارکرد: به دنبال این هستیم که صنایع‌دستی توسط مردم معرفی شود و در مرحله بعد صنایع‌دستی به مهد اصلی خود یعنی روستاها برگردد.

معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم بستری فراهم کنیم که روستاهای ما که هم‌اکنون با موضوع کم‌آبی و خشکسالی مواجه هستند، صنایع‌دستی را به عنوان رکن اقتصادی جدی بگیرند و همت عالی مردم روستا باشد و همه دست به دست هم دهند و در یکی از زمینه‌هایی که هنر برجسته روستا بوده را احیا کنند ما نیز در راستای معرفی و توسعه صنایع‌دستی مورد نظر حمایت می‌کنیم.

عباس‌زاده یادآور شد: از مردم می‌خواهیم از صنایع‌دستی استان حمایت کنند تا صنایع‌دستی چین از کشور رخت بربندد و با جدی گرفتن صنایع‌دستی خود، هنرمندان راغب شوند در زمینه طراحی‌های جدید، مخاطب‌شناسی در حوزه صنایع‌دستی قدم‌های مثبتی بردارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر