سخنگوی جنبش انصارالله یمن ضمن تأکید بر نقش ابوظبی در بحران و جنگ یمن اعلام کرد، امارات است که «علی عبدالله صالح» را به این سرانجام خفت بار کشاند.
کد خبر: ۱۰۹۹۹۰۷
انصارالله: امارات،باعث مرگ صالح شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن بعد از اعلام شدن رسمی خبر کشته شدن «علی عبدالله صالح»‌ رئیس حزب المؤتمر، اعلام کرد که «ما مشکلی با برادران خود در حزب المؤتمر نداریم، بلکه مشکل ما با خیانتکارانی است که با دشمن همدستی کردند».

به گزارش شبکه خبری «المسیره»، عبدالسلام افزود: حملات ائتلاف متجاوزان علیه ملت یمن متوقف نخواهد شد ازاین رو ملت یمن باید دربرابر هرگونه توطئه هوشیار باشد.

سخنگوی انصارالله گفت: امارات بود که علی عبدالله صالح را به این سرانجام خفت بار کشاند. وی گفت: کنگره ملی یمن شریک ما در شورای سیاسی و در مقابله با دشمن است و تقویت همکاری ها بیش از پیش ضرورت دارد.

به گفته عبدالسلام، عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله سرکرده شبه‌نظامیان طرح خیانت را به گفت‌وگو دعوت کرد اما آنها این دعوت را موضع ضعف تلقی و تکبر کردند سپس نهادهای دولتی را هدف گرفتند.. هواپیمای دشمن [سعودی] نیز 50 حمله هوایی در کمک به شبه‌نظامیان صالح کردند اما سرانجام ناکام ماندند.

دو روز پیش منابع مطلع به روزنامه رأی الیوم گفته بودند که امارات و عربستان سعودی به علی‌عبدالله صالح وعده داده بودند که در صورت همکاری با آنان علیه انصارالله، پسرش را به قدرت می‌رسانند و خودش نیز می‌تواند به امارات منتقل شود.

امروز علی عبدالله صالح در حال فرار از صنعاء به استان مأرب که تحت کنترل شبه‌نظامیان وابسته به امارات بود کشته شد. قرار بود صالح از مأرب به امارات منتقل شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها