jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۵۵۷۷ ۳۰ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

قاچاقچی مواد مخدر که برای نجات از طناب‌دار، شناسنامه‌اش را دستکاری کرده بود، برای دومین بار به اعدام محکوم شد.

به گزارش جام‌جم، 13 مرداد 93، سعید 21 ساله همراه برادرش امیر به اتهام نگهداری چهار کیلوگرم شیشه در خانی‌آباد تهران دستگیر شد. سعید در جلسه دادگاه خود را بی‌گناه دانست و گفت: «بسته‌های شیشه متعلق به من و برادرم نیست. چند روز پیش، فردی به نام کامران این بسته‌ها را برای نگهداری به من داد و من آنها را در خانه برادرم گذاشتم. کامران از کشور خارج شده تا همه تقصیرها گردن ما بیفتد.» امیر نیز این اظهارات را تکرار کرد، اما قضات دادگاه با توجه به مدارک موجود، سعید را به اعدام و امیر را به حبس ابد محکوم کردند. همزمان با بررسی این احکام در دیوان‌عالی کشور، سعید با ارسال دادخواستی به دادگاه حقوقی اسلامشهر، شناسنامه‌اش را باطل کرد و با تاریخ تولد 77، شناسنامه جدیدی گرفت. او با این کار سن خود در زمان دستگیری را زیر 18 سال نشان داد تا از مجازات اعدام فرار کند. قضات دیوان نیز برای بررسی این ادعا، پرونده را برای رسیدگی دوباره به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران برگرداندند.

قضات این شعبه با تردید در اصل بودن شناسنامه، از مدرسه متهم تحقیق کردند و متوجه شدند او متولد 72 است. همچنین مشخص شد متهم، 40 میلیون تومان بابت جعل شناسنامه پرداخته است. با کشف این مدارک، جلسه دوم برگزار شد. متهم در اظهاراتش این مدارک را رد کرد و گفت: «پس از دستگیری به خاطر سن پایینم قرار بود به کانون منتقل شوم، اما من برای این‌که با برادرم در یک زندان باشم، گفتم 21 سال دارم درحالی که من متولد 77 هستم و زمان دستگیری، فقط 16 سال داشتم. هیچ جعل عنوانی هم انجام نداده‌ام.» این ادعای متهم با مدارک موجود همخوانی نداشت به همین دلیل قضات، متهم را دوباره به اعدام محکوم کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر