jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۹۳۱۲۱   ۲۲ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: چهار میلیون و 200 هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس و افراد تحت‌عنوان سفیر سلامت برای ترویج خود مراقبتی در مدارس و خانواده‌ها تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

به گزارش جام‌جم، علیرضا رئیسی افزود: طرح تحول سلامت 15 برنامه اصلی و ده پروژه پشتیبان در بخش بهداشت دارد که گسترش نظام شبکه به شهرها، پوشش 11 میلیونی حاشیه نشینان، ارتقای برنامه پزشک خانواده، تغییرات در نظام بیمه برای اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای کوچک، تعریف بسته‌های خدمت برای همه رده‌های سنی با تاکید بر بیماری‌های غیرواگیر، سلامت روان و تغذیه مهم‌ترین آنها هستند.

وی یادآور شد: طی سال‌های گذشته تشخیص سریع و درمان بیماری‌های واگیر، کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام، دیفتری، اسهال، ریشه‌کنی فلج اطفال، سرخک، کزاز نوزادی، مالاریا، جذام و همچنین دسترسی به آب سالم و سیستم فاضلاب دستاوردهای شبکه در زمانی بود که 70 درصد جمعیت کشور در روستاها ساکن بودند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به این‌که هم‌اکنون 70 درصد جمعیت شهرنشین شده‌اند، از لزوم بازنگری در برنامه‌های شبکه و توسعه آن در شهرها گفت و ادامه داد: هم‌اکنون ایران با واقعیت‌هایی در بخش بهداشت و درمان روبه‌روست که تمام دنیا با آن مواجه هستند؛ از جمله افزایش روزافزون بیماری‌های غیرواگیر اعم از بیماری‌های قلبی، سکته‌ها، دیابت، سرطان و سوانح.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر