jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۳۱۰۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نشریه ساندی تایمز گزارش داد؛ 40 نماینده از حزب حاکم محافظه‌کار در انگلیس خواستار برکناری «ترزا می» نخست‌وزیر این کشور هستند و تنها حمایت هشت عضو دیگر به منظور آغاز رقابت‌های درون حزبی برای تصدی مقام رهبری کافی است.

«ترزا می» در ماه‌های گذشته بویژه پس از انتخابات زودهنگام 8 ژوئن (18 خرداد) در تقلایی سخت برای حفظ موقعیت سیاسی خود بوده است. نخست‌وزیر انگلیس با این امید دستور به برگزاری انتخابات داد که جایگاه خود را پیش از آغاز مذاکرات جدایی از اتحادیه اروپا (برگزیت) تقویت کند؛ با این حال این اقدام او باعث شد حزبش تعدادی از کرسی‌های مجلس عوام و به تبعیت از آن اکثریت مطلق را از دست بدهد. در شرایطی که هنوز اختلاف‌نظر‌های داخلی بسیاری درخصوص چگونگی اجرای فرآیند برگزیت وجود دارد، دولت «می» تحت تاثیر رسوایی‌های متعدد در میان اعضای کابینه و ناتوانی در مهار بحران‌های سیاسی، بشدت تضعیف شده است و دست پایین را در مذاکرات با دیگر کشورهای اروپایی دارد. همین موضوع موجب شده است برخی نمایندگان به فکر جایگزینی برای او باشند. / ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر