jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۲۹۴۶ ۲۲ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر کل دفتر حفاظت شکار حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به بیماری آنفلوآنزای پرندگان سازمان حفاظت محیط زیست هیچ گونه مجوزی برای شکار پرندگان مهاجر صادر نکرده است.

علی تیموری در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به ورود پرندگان مهاجر آبزی، خشکزی و کنارآبزی در شش ماهه دوم سال دستورالعملی صادر می‌کنیم که امسال نیز طبق جلسات در سطح استان و ستاد تشکیل شده از محیط زیست خواسته شده است تا هیچ گونه مجوزی برای پرنده‌های مهاجر در دستور کار قرار نگیرید و سازمان حفاظت محیط زیست نیز نسبت به این موضوع اقدام خواهد کرد و هیچ مجوزی برای شکار پرندگان صادر نخواهد کرد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته مردم منطقه فریدون کنار از استان‌های شمالی به صورت سنتی نسبت به صید پرندگان اقدام می‌نمودند که متاسفانه بسیاری از گونه‌های در خطر انقراض نیز در تور صیادی آنان قرار می‌گرفت و کشته می‌شدند.

تیموری با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای جلوگیری از هر گونه تخلف تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست برای اینکه بتواند از حضور تمامی دستگاه‌ها در این مساله استفاده نماید نامه ای به وزارت کشور زده و خواستار این شده است که بتوانند کمک کننده محیط زیست باشند.

مدیر کل دفتر حفاظت شکار صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با این دستورالعمل می‌توانیم از ضابط عام قضایی و نیروی انتظامی استفاده کنیم و دادستانی‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور برای جلوگیری از تخلفات همراه محیط زیست شده اند.وی با اشاره به جریمه افراد تخلف ادامه داد: کسانی که طبق قانون شکار و صید و بدون مجوز اقدام به کشتار پرنده های در معرض انقراض کنند به جریمه و زندان محکوم می‌شوند به طوری که شخص متخلف اگر یک باز شکاری شکار کند به مبلغ 60 میلیون تومان و سه سال زندان محکوم می‌شود.تیموری در پایان تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست برای جلوگیری از آنفلوآنزای فوق حاد در سطح کشور و با همکاری سازمان دامپزشکی از صدور مجوز ممانعت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر