فدراسیون فوتبال ایران نسبت به انتقادات کاپیتان و مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۰۹۲۱۷۹
فدراسیون فوتبال در پاسخ به اظهارات کریمی: با اطلاعات بیشتری صحبت کنید

به گزارش جام جم آنلاین، در پی اظهارات اخیر علی کریمی، روابط عمومی فدراسیون فوتبال برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی را به شرح زیر ارائه کرد:

«۱-مدیران فدراسیون فوتبال این آمادگی را دارند که نسبت به شفاف سازی مبالغ دریافتی شان اقدام کنند.ضمن اینکه به اطلاع می رساند، رییس فدراسیون فوتبال از این فدراسیون حقوقی دریافت نمی کند.گفتنی است که این ادعا برای کلیه دستگاه های نظارتی قابل پیگیری است.
۲- با جدی تر شدن مراحل نظارتی کنفدراسیون فوتبال آسیا بر برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان و شرایط احراز مربوط به حضور تیم ها در این مسابقات،بحث تعیین تکلیف مالی جایگاه اصلی را در دو سال اخیر در این مسیر به خود اختصاص داده است. در این باره قابل ذکر است که صدور مجوز حرفه ای از سال ۲۰۰۹،توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا ابلاغ شد و از همان زمان اعضای فدراسیون فوتبال به جدیت به دنبال انجام مراحل اجرای قانونی آن بودند. از سال ۲۰۱۱ فدراسیون فوتبال ایران این مسیر را آغاز کرد. خوشبختانه این فرآیند، در این مدت طی شده که از جمله آن بحث استاندارسازی در بحث استادیوم ها و باشگاه ها است.

در این میان، سال گذشته و امسال هم سال شفافیت مالی بوده است. بر این اساس،موضوع پیگیری بحث پرداخت بدهی باشگاه ها به بازیکنان از سوی فدراسیون فوتبال، ارتباطی با شکایت آندرانیک تیموریان به کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته است. خوشبختانه باشگاه ها هم در این باره گام های خوبی برداشته اند که از جمله پرداخت بدهی تراکتورسازی به علی کریمی بوده است.

لذا در حال حاضر، مراحل تسویه حساب با باشگاه ها محسوب می شود که این موضوع با جدیت در حال پیگیری است و امیدواریم علی کریمی با اطلاع بیشتری در این باره اظهار نظر کند.

۳- درباره بحث بلیت فروشی گفتنی است همانطور که بارها اطلاع داده شده ،فرآیند فروش بلیت به باشگاه ها واگذار شده و باشگاه ها هم بلیت ها را می توانند هم به صورت اینترنتی بفروشند و هم حضوری. هر چند بحث بلیت فروش بلیط به شکل اینترنتی جزو الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا است و دقیقا همان رویه ای است که در موضوع حقوق و پاداش طی می شود.

۴- به استحضار عموم می رساند فیفا هنوز مبلغ ۱۲ میلیون دلار بابت صعود تیم ملی ایران به جام جهانی را به هیچ فدراسیونی پرداخت نکرده است .در صورت پرداخت؛ مراحل قانونی آن برای اختصاص دادن قسمتی از آن به بازیکنان، سرمربی و آماده سازی تیم ملی جهت حضور در جام جهانی انجام می شود.

۵- بارها توسط مسولان اعلام شده افرادی که اطلاعاتی مبنی بر فساد در فوتبال و هرگونه اطلاعی در این باره دارند به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، بازرسی کل کشور و دیگر نهادهای نظارتی مراجعه و اطلاعات خود را اعلام تا رسیدگی لازم به عمل آید. لذا طرح مباحث بدون سند در رسانه ها قطعا نمی تواند کمک حال فوتبال باشد.»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها