jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۹۱۰۶۰   ۱۵ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۹:۵۱

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت جزئیات پرداخت غرامت عمر به خانواده‌های افراد متوفی در ایام اربعین حسینی را تشریح کرد.

نحوه پرداخت غرامت عمر به خانواده‌های افراد متوفی در اربعین
به گزارش جام جم آنلاین؛ محسن نظافتی در گفت و گو با میزان گفت: بار‌ها تاکید شده که زائران اربعین حسینی پیش از اعزام به کشور عراق نسبت به بیمه کردن خود اقدام کنند.
وی افزود: در این شرایط، اما همچنان شاهد هستیم که برخی از زائران بدون داشتن بیمه عازم راهی سفر اربعین شده اند.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به فوت تعدادی از زائران در حوادث رانندگی اظهارکرد: طی روز‌های اخیر در چند مورد شاهد تصادف و جان باختن تعدادی از زائران کشورمان بودیم که در این شرایط موفق نشدیم به خانواده افراد فاقد بیمه غرامت بیمه عمر پرداخت کنیم.
نظافتی ادامه داد: در شرایطی که این افراد بیمه نبودند در برخی از امور از جمله بازگشت پیکر آن‌ها به کشور و موارد این چنینی با خانواده‌های آن‌ها همکاری شد و این کار بدون هزینه صورت گرفت.
وی در خصوص مبالغ پرداخت شده به زائران متوفی که در حوادث جان خود را از دست می‌دهند تصریح کرد: مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به خانواده زائرانی که در حوادث جان خود را از دست می‌دهند به عنوان غرامت بیمه عمر پرداخت می‌شود.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره مبالغ اختصاص یافته به زائرانی که در حوادث مسیر پیاده روی اربعین مجروح می‌شوند خاطرنشان کرد: افرادی که مجروح می‌شوند، تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای درمان در بیمارستان های عراق و ایران تحت پوشش بیمه خواهند بود.
نظافتی ادامه داد: برای درمان‌های سرپایی نیز سقف ۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده و مواردی از جمله شکستگی، گچ گرفتگی، تزریقات، رادیولوژی، عکس و ... شامل خدمات سرپایی می‌شوند.
وی با بیان اینکه " خانواده زائران اربعین که فوت عادی داشته باشند نیز مشمول دریافت مبالغی می‌شوند" گفت: پیش از این شاهد فوت یکی از زائران اربعین در شهر کاظمین بودیم و در این مورد به این خاطر که زائر به طور عادی فوت کرده بود، علاوه بر پرداخت هزینه‌های نقل و انتقال پیکر، مقرر شد مبلغ ۳۰ میلیون تومان نیز به خانواده این فرد پرداخت شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها