jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۰۹۰۲۶۱   ۱۴ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۱:۴۰

زلاتان ابراهیموویچ نه تنها یکی از موفق ترین فوتبالیست های دنیا که یکی از محبوب ترین ها نیز هست.

10 ویژگی درباره زلاتان ابراهیموویچ / ستاره چند زبانه

به گزارش جام جم آنلاین ، او سال سختی را پشت سر گذاشت. در لیگ اروپا و در ترکیب تیم منچستریونایتد به شدت مصدوم شد تا زیر عمل جراحی برود. اما او با پشت سر گذاشتن مصدومیت اکنون آماده بازگشت به ترکیب منچستریونایتد است.

سایت تاک اسپورت 10 ویژگی مهم درباره زلاتان ابراهیموویچ را بازگو می کند:

1- زلاتان و خانواده اش مهاجرانی فقیر بودند که به سوئد مهاجرت کردند. پدرش اهل بوسنی و هرزگوین و مادرش نیز کروات هستند که در سوئد با هم آشنا می شوند و ازدواج می کنند. زلاتان نیز در سوئد متولد می شود. در واقع او سه رگه محسوب می شود. پدر بوسنیایی، مادر کروات و خودش هم تولد سوئد.

2- مهاجم افسانه ای سوئدی ها رزمی کار هم هست. زلاتان تکواندو کار کرده و کمربند مشکی دارد. یکی از دلایلی که باعث شده پاهای او در فوتبال انعطاف قابل توجهی داشته باشد این است که قبلا رزمی کار بوده. زلاتان همیشه گل های زیبایی در فوتبال می زند که سرآمدترینش گلی بود با یک قیچی برگردان تاریخی به انگلیس زد و به خاطر همان گل جایزه برترین گل جهان (پوشکاش) را دریافت کرد.

3- زلاتان یک فرد چند زبانه محسوب می شود. او به شش زبان صحبت می کند تا نشان دهد هوش بالایی هم دارد. سوئدی، بوسنیایی، کروات، اسپانیایی و ایتالیایی زبان هایی هستند که زلاتان به راحتی صحبت می کند.

4- «من زلاتان هستم». این نام کتابی است که خود زلاتان نوشت. هر چند او برای نگارش این کتاب از یک نویسنده حرفه ای کمک گرفت اما کلیت کار از آن خودش بود. این مهاجم سوئدی ثابت کرد که در زمینه ادبیات نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد چرا که کتابش جایزه کتاب سال سوئد را برد!

5- مهاجم سابق تیم ملی فوتبال سوئد بسیار ثروتمند است. او ملک و املاک زیادی در کشورهای ایتالیا، انگلیس، آمریکا و البته زادگاهش سوئد دارد. یکی از مهم ترین دارایی های او جزیره ای کوچک در شرق سوئد است، جایی که او معمولا برای تعطیلات آنجا می رود و گوزن شکار می کند!

6- در سال 2014 زلاتان به عنوان دومین ورزشکار برتر تاریخ کشور سوئد شناخته شد. یک تنیسور به نام بورگ بالاتر از زلاتان قرار گرفت، چیزی که خشم بسیار زیاد این فوتبالیست را رقم زد. او اصلا انتظار نداشت نفر دوم شود.

7- زلاتان نقاش چیره دستی هم به شمار می رود. او نقاشی های قشنگی می کشد. در واقع او همه کاره است. هم هنرمند، هم نویسنده و هم ورزشکار.

8- زلاتان چند سالی است که با زنی به نام هلنا سگر ازدواج کرده، ازدواجی که حاصلش دو پسر به نام های ماکسیملیان و وینسنت است. البته او قبل از این ازدواج ارتباط بی سرانجامی با یک مدل سوئدی داشت. زمانی که در یکی از کنفرانس های خبری از او پرسیدند چه چیزی باعث جدایی او از نامزدش شد با غرور خاصی گفت او تحمل نداشت ببیند من از او سرتر هستم بنابراین گذاشت و رفت!

9- زلاتان در سال 2013 به عنوان بی ادب ترین فوتبالیست دنیا معرفی شد و دلیلش فحاشی ها و توهین هایش در خلال کنفرانس های خبری اش بود. او از گفتن هیچ جمله بدی در مصاحبه هایش باکی نداشت و همین شد که در سال 2013 به عنوان بی ادب ترین فوتبالیست سال انتخاب شد.

10- و بالاخره اینکه هر چند زلاتان کم کم 36 ساله می شود اما نباید منتظر باشیم که هر لحظه خداحافظی کند. او به این زودی قرار نیست با فوتبال وداع کند و آماده است تا 41 سالگی به میدان برود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها