jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۸۹۰۵۸   ۰۹ آبان ۱۳۹۶  |  ۱۴:۳۰

سخنگوی رزمایش هوایی ارتش اعلام کرد:

توانایی عملیاتی جنگنده‌های ایرانی در دورترین نقاط

سخنگوی رزمایش هوایی ارتش با اشاره به شرکت پهپادهای شناسایی و مهاجم در عملیات بمباران و عکسبرداری از منطقه گفت: در این مرحله از بمب‌های هوشمند ارتقا یافته و بمب‌های نقطه زن جنگی استفاده خواهد شد.

توانایی عملیاتی جنگنده‌های ایرانی در دورترین نقاط

به گزارش جام جم آنلاین، امیر مسعود روز‌خوش فرمانده پایگاه هوایی اصفهان و سخنگوی هفتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت که در منطقه عمومی اصفهان در حال برگزاری است در گفت‌وگو با فارس، درخصوص انجام تمرین پروازهای برد بلند توسط جنگنده های نهاجا اظهار داشت: با توجه به امکان سوخت‌گیری در هواپیمایمان ازجمله تامکت (F-14) هیچ محدودیت بردی را نمی‌توانیم برای آن قائل شویم و همانطور که در زمان دفاع مقدس جنگنده‌های ما به پایگاه H3 حمله کردند الان هم بیشتر از آن می‌توانیم انجام دهیم.

روزخوش تاکید کرد: ما در چندین مرحله سوخت‌گیری می‌توانیم خودمان را به دورترین نقطه هم برای عملیات برسانیم.

سخنگوی رزمایش هوایی ارتش در خصوص مرحله پایانی این رزمایش که فردا صورت می‌گیرد نیز گفت: در این مرحله از بمب‌های هوشمند ارتقا یافته و بمب‌های نقطه زن جنگی استفاده می‌شود. ما امروز نیز اهداف فرضی را با تسلیحات مشقی هدف قرار دادیم.

روزخوش تصریح کرد: فردا جنگنده‌های F5، F7 ، F4 و سوخو 24 عملیات بمب‌ریزی و جنگنده‌های میگ 29 و F14 جنگ هوایی را به نمایش می‌گذارند. همچنین هواپیمای ترابری C130 عملیات بارریزی و چترریزی را اجرا خواهد کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر هواپیماهای ارتباطی بستر ارتباطی امن را برای هواپیماهای شکاری فراهم خواهند کرد و یک جنگنده F14 به عنوان تاپ کاور پشتیبان بمب‌افکن‌ها خواهد بود.

سخنگوی رزمایش اعلام کرد: فردا پهپادهای شناسایی و مهاجم اقدام به عملیات بمباران و عکسبرداری از منطقه خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر