فرمانده دریابانی و نیروی انتظامی ویژه کیش اظهار کرد: این دو فروند لنج به همراه ۱۶ خدمه صبح امروز در ۸ مایلی داخل آب‌های جزیره کیش توقیف شده‌اند.
کد خبر: ۱۰۸۷۸۵۰
توقیف دو لنج صیادی متجاوز به آب‌های ایران +عکس

‌‌به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا،‌ سرهنگ رحیم جهانبخش صبح امروز در حاشیه توقیف دو فروند لنج صیادی قاچاق در آب‌های جزیره کیش در جمع خبرنگاران، افزود: در راستای حراست از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران در جزیره کیش دریابانان همیشه بیدار حوزه استحفاظی آب‌های کیش با دو فروند لنج متعلق به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس مواجه شدند که وارد آب‌های کیش شده و اقدام به صید غیر مجاز کرده‌اند.

فرمانده دریابانی کیش ادامه داد: در برخورد با لنج های یاد شده دریابانی کیش اقدام به دستور توقف به لنج ها کرد اما یکی از این لنج‌ها با عدم توجه به فرمان توقف قصد فرار داشت که با توان بالای نظامی و سرعت قابل توجه ماموران دریابانی در انجام ماموریت‌های محوله این لنج و خدمه آن توقیف شده و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

وی با تاکید بر اینکه دریابانی کیش همواره با قاطعیت با هرگونه تجاوز به آب‌های جمهوری اسلامی ایران برخورد می‌کند، افزود: این دولنج با استفاده از تورهای معروف به «ترال» که تمام آبزیان سطح دریا را جارو کرده و به هیچ موجود زنده‌ای رحم نمی‌کند، در آب‌های کیش اقدام به صید کرده بودند که از آنان در حدود ۲ تن ماهی صید شده قابل مصرف کشف شد.

سرهنگ جهانبخش با اشاره به اینکه ارزش ریالی محموله توقیف شده ۴۰۰ میلیون ریال به نرخ صید از آب های کیش است، افزود: آنچه مسلم است، صید این تورها بیش از موارد یاد شده و از آبزیان متفاوت بوده که علاوه بر ایجاد خسارت به محیط زیست دریایی بسیاری از آبزیان غیر خوراکی را در معرض خطر نابودی قرار می‌دهد.

وی با تصریح بر اینکه با هر گونه تجاوز به آب‌های سرزمینی ایران اسلامی برخورد می‌شود، خاطر‌‌نشان کرد: تفاوتی نمی کند که متجاوز لنج صیادی بوده یا کالای قاچاق یا شناورهای نظامی باشد، زیرا دریابانان غیور و شجاع آب های جمهوری اسلامی ایران و جزیره مرجانی کیش همواره هوشیار و بیدار در حال انجام ماموریت هستند.

از ابتدای سال جاری با احتساب دو فروند لنج توقیف شده 11 فروند لنج خارجی متجاوز به آب‌های جزیره کیش توقیف و تحویل مقامات قضایی شده است.

جزیره کیش در میان آب‌های نیلگون خلیج فارس با بیش از ۳۷ هزار نفر جمعیت دارای نیروهای توانمند دریایی است که از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران حراست و پاسداری می‌کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها