رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا بر سر مناقشات در ارتباط با سفرش به سوریه و دیدار با بشار اسد مجبور به استعفا از سمت خود شد.
کد خبر: ۱۰۸۵۰۲۵
استعفای یک مقام اروپایی به دلیل دیدار با بشار اسد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ پدرو آگرامونت رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا بر سر مناقشات در ارتباط با سفرش به سوریه و دیدارش با بشار اسد رئیس جمهور این کشور مجبور به استعفا از سمت خود شد.

شبکه تلویزیونی راشا تودی گزارش داد: آگرامونت اوایل امسال به سوریه سفر و با بشار اسد دیدار کرد. او در پی استعفا گفت از سفر به سوریه متأسف نیست.

آگرامونت گفت: طی یک دوره زمانی کوتاه شاهد تحولات زیادی بودم. من بیست و چهار ساعت را در آنجا گذراندم اما شاهد نفوذ قدرتمند روسیه در این کشور بودم. دیدم که روسیه در مبارزه با تروریسم بین المللی و داعش جدی است. دیگر کشورها از جمله ترکیه و همچنین کشورهای عضو ائتلاف تحت رهبری آمریکا در تلاش برای پایان دادن به مسائلی هستند که سبب بروز مشکلاتی برای اروپا شده است شامل تروریسم و سیل ورود پناه جویان که بیشتر آنها در سوریه ریشه دارد. این مسائل نشان می دهد کشورها برای مبارزه با تروریسم باید تلاش های بیشتری انجام دهند.

وی افزود: همان گونه که پیشتر گفتم برخی کشورها ترجیح می دهند به دوران جنگ سرد باز گردند اما زمان تغییر کرده است. من همواره این موضوع را مد نظر قرار می دهم که روسیه یک کشور اروپایی است و نمی توان اروپا را بدون روسیه تصور کرد و بالعکس. با آن که برخی تمایل نداشتند، من کاری را انجام دادم که می خواستم انجام بدهم. اگر بار دیگر به گذشته باز گردیم باز هم همین کار را انجام می دهم و بار دیگر به سوریه سفر می کنم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها