jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۵۰۰۰   ۲۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر نظارت و بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با بیان اینکه شرکت ملی صنایع مس در بازار سرمایه شرکت کم ریسکی تلقی می‌شود، تصریح کرد: عمده محصولات این شرکت صادر می‌شود و شرکت مس وضعیت مناسبی دارد.

علی بیگ زاده در حاشیه بازدید جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار کشور از مجتمع مس سرچشمه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به درخواست افزایش سرمایه شرکت مس، طرح‌هایی که به عنوان مبنای افزایش سرمایه مطرح شده بود، بازدیدی انجام شد.

وی افزود: در این بازدید از وضعیت طرح‌ها، منابع و محل مصرف افزایش سرمایه ای که سهامداران در اختیار شرکت قرار می‌دهند بررسی شد و روی منابع و محل‌هایی که افزایش
سرمایه ای که هزینه می‌شود بررسی صورت گرفت.بیک زاده ادامه داد: در این بازدید با توضیحاتی که مسئولان شرکت مس دادند و مستنداتی که در افزایش سرمایه دیده بودیم حجم زیادی از طرح‌های نوسازی و بهساری فرایند تولید در حال انجام است که پیشرفت خوبی داشته است که این موضوع برای سهامداران اهمیت دارد.

مدیر نظارت و بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار کشور خاطرنشان کرد: سهامداران اگر از این وضعیت آگاه شوند شرایط بهتری برای مس رقم خواهد خورد چون برای سهامدار مهم است، منابعی که در افزایش سرمایه می‌آید در جهت طرح‌های شرکت و افزایش کارایی و حجم تولید هزینه شود.مدیر مس منطقه کرمان نیز گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت بورسی مورد توجه بازار سرمایه است و سهامداران همیشه آن را رصد کرده و به دنبال کاهش قیمت تمام شده و افزایش تولید این شرکت هستند.محمد حسنی در بازدید جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار کشور از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: شرکت صنایع مس سه معدن بزرگ دارد که بزرگ‌ترین آن معدن مس سرچشمه است و این معدن جزو معادن مشهور دنیا است.وی افزود: در سرچشمه خط کامل تولید را داریم که از معدن تا پالایشگاه است. در میدوک معدن و تغلیظ و در خاتون آباد ذوب و پالایشگاه را داریم و ظرفیت مجتمع مس سرچشمه در تغلیظ 3.5 برابر و در ذوب 2 برابر معادن میدوک و خاتون آباد است.مدیر مس منطقه کرمان خاطرنشان کرد: مجموعه این سه معدن سالانه 210 هزار تن مس محتوا تولید می‌کنند که 75 درصد مس محتوای شرکت ملی صنایع مس را شامل می‌شود و 25 درصد بقیه در مس منطقه آذربایجان(مس سونگون) تولید می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر