jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۵۰۰۰ ۲۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر نظارت و بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با بیان اینکه شرکت ملی صنایع مس در بازار سرمایه شرکت کم ریسکی تلقی می‌شود، تصریح کرد: عمده محصولات این شرکت صادر می‌شود و شرکت مس وضعیت مناسبی دارد.

علی بیگ زاده در حاشیه بازدید جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار کشور از مجتمع مس سرچشمه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به درخواست افزایش سرمایه شرکت مس، طرح‌هایی که به عنوان مبنای افزایش سرمایه مطرح شده بود، بازدیدی انجام شد.

وی افزود: در این بازدید از وضعیت طرح‌ها، منابع و محل مصرف افزایش سرمایه ای که سهامداران در اختیار شرکت قرار می‌دهند بررسی شد و روی منابع و محل‌هایی که افزایش
سرمایه ای که هزینه می‌شود بررسی صورت گرفت.بیک زاده ادامه داد: در این بازدید با توضیحاتی که مسئولان شرکت مس دادند و مستنداتی که در افزایش سرمایه دیده بودیم حجم زیادی از طرح‌های نوسازی و بهساری فرایند تولید در حال انجام است که پیشرفت خوبی داشته است که این موضوع برای سهامداران اهمیت دارد.

مدیر نظارت و بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار کشور خاطرنشان کرد: سهامداران اگر از این وضعیت آگاه شوند شرایط بهتری برای مس رقم خواهد خورد چون برای سهامدار مهم است، منابعی که در افزایش سرمایه می‌آید در جهت طرح‌های شرکت و افزایش کارایی و حجم تولید هزینه شود.مدیر مس منطقه کرمان نیز گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت بورسی مورد توجه بازار سرمایه است و سهامداران همیشه آن را رصد کرده و به دنبال کاهش قیمت تمام شده و افزایش تولید این شرکت هستند.محمد حسنی در بازدید جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار کشور از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: شرکت صنایع مس سه معدن بزرگ دارد که بزرگ‌ترین آن معدن مس سرچشمه است و این معدن جزو معادن مشهور دنیا است.وی افزود: در سرچشمه خط کامل تولید را داریم که از معدن تا پالایشگاه است. در میدوک معدن و تغلیظ و در خاتون آباد ذوب و پالایشگاه را داریم و ظرفیت مجتمع مس سرچشمه در تغلیظ 3.5 برابر و در ذوب 2 برابر معادن میدوک و خاتون آباد است.مدیر مس منطقه کرمان خاطرنشان کرد: مجموعه این سه معدن سالانه 210 هزار تن مس محتوا تولید می‌کنند که 75 درصد مس محتوای شرکت ملی صنایع مس را شامل می‌شود و 25 درصد بقیه در مس منطقه آذربایجان(مس سونگون) تولید می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر