jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۰۸۳۴۹۳   ۲۳ مهر ۱۳۹۶  |  ۲۱:۳۱

رئیس سازمان صداوسیما گفت : مردم ایران همواره سوریه را با مرقد مطهر حضرت زینب (س) و حضرت رقیه(س)می‌شناسند و اطلاع دقیقی از جاذبه‌های گردشگری این کشور ندارند لذا ما باید سعی کنیم این جاذبه‌ها را بهتر به آن‌ها بشناسانیم.

مردم ایران باید جاذبه‌های گردشگری‌سوریه را بیشتر بشناسند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری در دیدار با وزیر گردشگری سوریه با بیان اینکه امیدواریم با ایجاد زمینه‌ای مناسب شاهد سفرهای مردم ایران به سوریه باشیم افزود: جنگ تحمیلی طراحی شده از سوی دشمنان، لطمه‌ای بزرگ برای این کشور بود که باید دست به دست هم دهیم و زمینه را برای ساخت سوریه‌ای قوی‌تر فراهم کنیم.

رئیس رسانه ملی با اشاره به تجربیات فراوان کشورمان بعد از جنگ تحمیلی گفت: ما آماده‌ایم تا تجربیات خود را به صورت ویژه در اختیار دوستان سوری قرار دهیم تا هرچه زودتر سوریه‌ای قوی‌تر را شاهد باشیم.

دکتر علی عسکری با بیان اینکه توجه مردم ایران به سوریه پس از جنگ اخیر بیشتر شده است، افزود : مردم ما امروز حتی نام روستاهای سوریه را می‌دانند و دوست دارند بعد از پایان جنگ و شروع دوران آرامش آنجا را از نزدیک ببینند.

وزیر گردشگری سوریه هم در این دیدار با تشکر از رهبری، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران افزود : این دیدارها باعث می‌شود که ما بتوانیم یک روابط جدیدی را پایه گذاری کنیم و در آینده بهترین استفاده‌ها را داشته باشیم.

بشر یازجی جنگ سوریه را تروریسم رسانه‌ای خواند و افزود : ما باید آنچنان همکاری رسانه‌ای را گسترش دهیم تا این تروریسم رسانه‌ای از بین برود و در مقابل فرصت‌های برابر فرهنگی اقتصادی فراهم آید.

وزیر گردشگری ‌سوریه پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف را چشمگیر دانست و گفت: متأسفانه مردم سوریه خیلی از این پیشرفت‌ها اطلاع ندارند و ما باید با گسترش همکاری ها و ارتباطات بیشتر این پیشرفت ها را به اطلاع آن‌ها برسانیم.

بشر یازجی به برنامه‌ریزی این وزارت‌خانه برای سفر گردشگران ایرانی به مرقد مطهر حضرت زینب (س) اشاره کرد و گفت : من سفری به مشهد داشتم و بر اساس آنچه که مشاهده کردم سعی می‌کنیم تسهیلات ویژه‌ای را برای زائران ایرانی در دمشق فراهم کنیم.

وی در پایان از تلاش‌ها و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

حضور نامزدها در شبکه‌ های استانی

حضور نامزدها در شبکه‌ های استانی

انتخابات 1400 به لحاظ شرایط برگزاری متفاوت‌ترین انتخابات در 41 سال پس از انقلاب است و رسانه ملی بیش از هر زمان دیگری برای کمک به مردم در تعیین سرنوشت کشور احساس مسؤولیت می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر