باز هم الهام فرهمند آمد، همان دختری که به دیوید بکام فوتبال بانوان ایران معروف است، همان کسی که با یک گل زیبا تا برنامه نود هم رفت و شهرتی برای خودش دست و پا کرد.
کد خبر: ۱۰۸۲۸۲۶
تا 50 سال دیگر هم به جام جهانی نمی رویم/ از ایتالیا، اسپانیا و پرتغال پیشنهاد دارم

به گزارش جام جم آنلاین ، اما الهام و هم تیمی هایش روزهای سختی را پشت سر گذاشتند. آنها با تیم آینده سازان نجف آباد اصفهان قهرمان لیگ برتر فوتبال بانوان شده بودند اما به دلیل مشکلات مالی خیلی راحت این تیم منحل شد. انحلال این تیم بزرگ ترین جنجال ورزش بانوان در روزهای اخیر بود. الهام و هم تیمی هایش ناراحت از همه بدقولی ها قرار است برای فصل آینده با تیم دیگری به میدان بروند، تیمی که نامی آشنا و معتبر در فوتبال ایران است. گفته می شد سپاهان امتیاز آینده سازان را خرید تا بازیکنان این تیم فصل آینده برای این تیم به میدان بروند.

فرهمند در گفت و گو با جام جم آنلاین از اتفاقات اخیر و البته فوتبال خودش و دیگر مسائل می گوید.

- پس بالاخره مشکلات حل شد و سپاهانی شدید؟

قبلا صحبت هایی با سپاهان شده بود. وقتی تیم ما به آن شکل به مرز انحلال رسید سپاهان وارد عمل شد و سهمیه لیگ برتری ما در اختیار گرفت اما عجیب اینجاست که مدیرعامل آینده سازان بیانیه داد که سهمیه لیگ برتری به سپاهان واگذار نشده است. او بر خلاف حرف های قبلی خود که تاکید می کرد می خواهم تیم سروسامان بگیرد یکدفعه اعلام کرد که اسپانسر برای تیم جور شده است و حالا می خواهد تیم به لیگ برتر بدهد. البته آینده سازان فصل آینده در لیگ برتر باشد و نباشد ما به سپاهان می رویم.

ما یعنی همه شما بازیکنان آینده سازان؟

تقریبا. من که 100 درصد به سپاهان می روم.

این موضوع که نمی خواهید با آینده سازان ادامه بدهید برای شما دردسرساز نمی شود؟

خیر. کسی قرار نیست با آینده سازان ادامه بدهد. سوال من این است. آینده سازان ادعا می کند اسپانسر جور کرده است؟ خب اگر جور کرده با ما تسویه کنند.

به غیر از سپاهان دیگر از چه تیم هایی پیشنهاد داشتید؟

پیشنهاد که بود اما من ترجیح می دهم در تیم شهر خودم بازی کنم. ما بچه هایی که در تیم آینده سازان کنار هم بودیم خیلی بی نظیر بودیم، هم در دوستی و هم در مسائل فنی و البته در مسائل اخلاقی. اینها خیلی مهم است و ما را تشویق می کند کنار هم بازی کنیم. البته منظورم این نیست که این مسائل در تیم های دیگر وجود ندارد اما به هر حال دوستی و رفاقت در تیم ما خیلی زیاد بود.

چند روز پیش خبر عجیبی شنیدیم، خبری مبنی بر قرارداد 80 میلیونی یک بازیکن در لیگ برتر فوتبال بانوان. 80 میلیون در لیگ برتر فوتبال مردان مبلغ ناچیزی محسوب می شود اما برای بانوان بی سابقه است. شما چنین چیزی را تایید می کنید؟

من تا الان نشنیده ام کسی قرارداد 80 میلیونی بسته باشد و فکر نمی کنم این خبر درست باشد. سال های قبل شهرداری بم در میان سایر تیم های لیگ برتری بیشتر از همه به بازیکنانش پول می داد اما از زمانی که شهردار این شهر عوض شد دیگر از این خبرها نبود که بیشترین قرارداد مال آنها باشد. فصل گذشته بیشترین قراردادها 40 الی 50 میلیون تومان بود.

چیزی که باعث شهرت شما شد گلی بود که در یکی از بازی های لیگ برتر زدید و همان گل در برنامه نود کاندیدای زیباترین گل فصل شد، آن اتفاق چه تاثیری بر روی فوتبال شما گذاشت؟

فشار زیادی بر روی من آمد. چه خوب چه بد آن اتفاق باعث شد نام من سر زبان ها بیفتد. البته خیلی خوشحال بودم که گلم به برنامه نود هم رفت.

هنوز از تشکیل تیم ملی فوتبال بانوان خبری نیست؟

شنیده ایم که قرار است از ماه آینده اردوی تیم ملی فوتبال بانوان تشکیل شود و حتی شایعاتی هم بود که شاید در ورزشگاه امام رضا تیم بانوان ایران مقابل فلسطین به میدان برود. شاید تیم ملی ایران در رقابت های غرب آسیا هم شرکت کند.

شما هم شنیده اید که شاید برای نخستین بار رقابت های فوتبال بانوان از تلویزیون پخش شود؟

بله انگار قرار است یک برنامه اختصاص بدهند فقط به ورزش بانوان. امیدوارم تیم های لیگ برتری مشکلی بابت فیلمبرداری نداشته باشند.

بسیاری از تیم های لیگ برتری برای برگزاری دیدارهایشان در شهرهای دیگر با مینی بوس و اتوبوس های قدیمی دهه چهل و پنجاه می روند، موضوعی که بسیار مورد انتقاد است. این شرایط برای شما هم وجود داشت؟

نه ، ما هیچ وقت با مینی بوس جایی نرفتیم اما اتوبوس های قدیمی برای ما تجربه ای تکراری است.

چند سال است در لیگ برتر بازی می کنید؟

شش سال. من اکنون 24 سال دارم. راستی باید بگویم دانشجوی ارشد رفتار حرکتی هستم. فوتبال باعث شد درسم خیلی طول بکشد.

فکر می کنید تا چه زمانی بتوانید به فوتبال ادامه بدهید؟

نمی دانم چون این موضوع واقعا دست من نیست. شاید یک دفعه بدنم از روی «فرم» بیفتد و آن وقت چاره ای نداشته باشم جز خداحافظی با فوتبال.

طرفدار چه تیمی هستید؟

اول زرد(سپاهان) و دوم سبز(ذوب آهن).

آبی و قرمز چطور؟

خیر ، هیچکدام.

بازیکن مورد علاقه تان کیست؟

در ایران محرم نویدکیا. سبک بازی کردن او را واقعا دوست دارم. از بازیکنان خارجی هم سبک بازی آندره پیرلو را خیلی دوست دارم. البته او بازنشسته شد. الان طرفدار بازی های پل پوگبا (منچستریونایتد) هستم.

به لژیونر شدن هم فکر می کنید؟

خیلی دوست دارم این اتفاق برام بیفتد. یکی از ایجنت های فوتبالی مدتی پیش در اینباره با من صحبت هایی داشت اما من گفتم آمادگی ام هنوز در حدی نیست که بخواهم در فوتبال خارج از کشور بازی کنم. او برایم باشگاه هایی از ایتالیا، پرتغال و اسپانیا سراغ داشت.

بزرگ ترین آرزوی فوتبالی شما چیست؟

بازی در جام جهانی. البته فکر کنم تا 50 سال آینده هم چنین اتفاقی نیفتد و کلا آرزوی محالی است!

حرف پایانی؟

باید از خبرگزاری های مختلفی که بابت انحلال تیم آینده سازان ما را مورد حمایت قرار دادند تشکر کنم. از خانم تاج الدین نماینده اصفهان در مجلس و خانم محمدیان معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش و خانم صوفی زاده فدراسیون فوتبال هم به صورت ویژه تشکر کنم که پیگیر مشکل منحل شدن تیم ما بودند. از هیات مدیره باشگاه سپاهان هم که به فکر فوتبال بانوان بود واقعا سپاسگذارم. ما حالا تیمی داریم که ساختار درست دارد.

هیلدا حسینی خواه / جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها