Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۸۱۱۱۶ ۱۷ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۶:۵۲

مدیر وقت بیمارستان سینای تهران در ارتباط با شکایت چهارخانواده بازمانده حادثه ریزش مرگبار ساختمان این بیمارستان در دادسرا حاضر و مورد تحقیقات قرار گرفت.

احضار مدیر، 39 سال پس از حادثه مرگبار بیمارستان سینا

به گزارش جام‌جم، روزهای پایانی فروردین و اوایل اردیبهشت امسال، چهار خانواده با حضور در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران خواستار رسیدگی به پرونده مرگ پدر و مادر خود بعد از 39 سال شدند.

تحقیقات از آنها نشان ‌داد که قربانیان 39 سال پیش برای عمل جراحی و ادامه درمان در بیمارستان سینای تهران بستری بودند که 4 مرداد سال 57 بخش جراحی داخلی بیمارستان فروریخت و منجر به مرگ تعدادی از بیماران شد. این حادثه به‌دلیل گودبرداری غیراصولی ساختمان در حال احداث کنار بیمارستان رخ داده بود. پس از این شکایت و در جریان تحقیقات معلوم شد مردی در آن زمان مدیر بیمارستان بوده که قرار شد اگر او در قید حیات است، برای تحقیقات به دادسرای جنایی تهران حاضر شود. سرانجام ماموران با انجام تحقیقات، این مرد را که اکنون 84 ساله است و در خارج از تهران زندگی می‌کند، شناسایی کردند و با هماهنگی قضایی مدیر بیمارستان وقت سینا برای ادامه تحقیقات احضار شد.

مرد سالخورده، چند روز پیش برای تحقیقات درباره مرگ این چهار بیمار در شعبه ششم دادسرای جنایی تهران حاضر شد.

او به قاضی پرونده گفت: من در زمانی که حادثه رخ داد، مدیر داخلی بیمارستان سینا بودم. آن موقع کنار بخش جراحی بیمارستان، دانشکده علوم پزشکی درحال گودبرداری و احداث ساختمان جدیدی برای بیمارستان بود که باعث وقوع این حادثه شد. همان موقع پیمانکار بازداشت شد. من هم زیاد پیگیر نبودم که بفهمم ماجرای این پرونده به کجا می‌انجامد.

مرد سالخورده ادامه داد: من تا سال 62 در آن بیمارستان بودم و بعد از آن هم بازنشسته شدم و به شهر دیگری رفتم و دیگر خبر نداشتم در ارتباط با پرونده آن حادثه چه اقدام‌هایی صورت گرفته است.

با توجه به گفته‌های این مرد، قرار است با سازمان علوم پزشکی نیز مکاتبه‌ای صورت گیرد که مشخص شود 39 سال پیش که حادثه ریزش مرگبار در بیمارستان رخ داده، چه اقدامات قضایی صورت گرفته بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر