jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۰۷۸۹۹۹   ۱۱ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۰

دبیر ستاد مراسم بزرگداشت هفته پارالمپیک پیرامون برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته توضیحاتی را ارائه کرد.

برگزاری جشن روز ملی پارالمپیک با حضور ۳۵ هزار نفر در سراسر کشور

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، حسین شهریاری در خصوص اقدامات انجام شده گفت: برای برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های این هفته و نیز جشن روز پارالمپیک، دو ستاد در نظر گرفته شده؛ اجرایی و اصلی. ستاد اصلی متشکل از 27 سازمان، نهاد و وزارت خانه هایی است که در برگزاری این برنامه همکاری می کنند و ستاد اجرایی نیز متشکل از کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های نابینایان و کم بینایان و جانبازان و معلولین است و در مجموع 36 نفر در دو ستاد حضور دارند.

شهریاری خاطر نشان کرد: تا کنون ستاد اصلی چهار جلسه هماهنگی را برگزار کرده و تمامی انتظارات و برنامه ها به سازمان ها و نهادهای ذیربط اعلام شده است در ستاد اجرایی نیز پنج جلسه برگزار شده که طی آن در خصوص محل برگزاری مراسم روز پارالمپیک و نیز سهمیه های در نظر گرفته شده برای استان ها تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد بر اساس ظرفیت ها و امکانات موجود در سراسر کشور، 35 هزار نفر در مراسم روز ملی پارالمپیک شرکت کنند که سهم استان تهران از این تعداد 3 هزار نفر است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته پارالمپیک افزود: مراسم بزرگداشت هفته پارالمپیک امسال با دو تغییر عمده مواجه است و بحث آموزش و ورزش همگانی نیز به آن افزوده شده، در این خصوص می توان به پیش بینی کارگاههای آموزشی در طول هفته پارالمپیک اشاره کرد که در مراکز توانبخشی ونگهداری جانبازان و معلولین و نیز مدارس استثنایی برپا می شود تا مخاطبین از نزدیک با اهداف جنبش پارالمپیک و نیز رشته های ورزشی موجود در شهرهای محل سکونت خود آشنا و برای فعالیت در این رشته ها ترغیب شوند.

وی گفت: در مراسم روز 26 مهر که مصادف با جشن روز پارالمپیک نیز هست، پیش از آغاز مراسم، شرکت کنندگان در ایستگاه‌هایی که بیرون از سالن در نظر گرفته شده با رشته ها و تجهیزات مختلف ورزشی آشنا می شوند و در هنگام مراسم نیزحرکات ورزش همگانی در نظر گرفته شده که به صورت هماهنگ انجام می شود.

شهریاری تصریح کرد: مراسم جشن روز ملی پارالمپیک که 26 مهر ماه در سالن مجموعه ورزشی میلاد نور برپا خواهد بود، به صورت یک جنگ تفریحی، ورزشی برگزار می شود و با توجه به قرار داشتن در ایام سوگواری ماه محرم، برنامه ها با در نظر گرفتن شئونات این ماه عزیز برگزار خواهد شد و در مجموع شرکت کنندگان از ساعت 8 تا 10 در کارگاههای آموزشی و از ساعت 10 الی 11:30 در برنامه جشن روز پارالمپیک حضور پیدا می کنند.

دبیر ستاد برگزاری هفته پارالمپیک در پایان گفت: در شعار هفته پارالمپیک امسال نیز دو محور اصلی آموزش و ورزش همگانی نیز افزوده شده اند و شعار دهمین دوره مراسم روز پارالمپیک " ورزش همگانی، آموزش، توانمندی، امید و شادابی در مسیر پارالمپیک" تعیین شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر