jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۰۷۸۹۹۹   ۱۱ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۰

دبیر ستاد مراسم بزرگداشت هفته پارالمپیک پیرامون برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته توضیحاتی را ارائه کرد.

برگزاری جشن روز ملی پارالمپیک با حضور ۳۵ هزار نفر در سراسر کشور

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، حسین شهریاری در خصوص اقدامات انجام شده گفت: برای برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های این هفته و نیز جشن روز پارالمپیک، دو ستاد در نظر گرفته شده؛ اجرایی و اصلی. ستاد اصلی متشکل از 27 سازمان، نهاد و وزارت خانه هایی است که در برگزاری این برنامه همکاری می کنند و ستاد اجرایی نیز متشکل از کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های نابینایان و کم بینایان و جانبازان و معلولین است و در مجموع 36 نفر در دو ستاد حضور دارند.

شهریاری خاطر نشان کرد: تا کنون ستاد اصلی چهار جلسه هماهنگی را برگزار کرده و تمامی انتظارات و برنامه ها به سازمان ها و نهادهای ذیربط اعلام شده است در ستاد اجرایی نیز پنج جلسه برگزار شده که طی آن در خصوص محل برگزاری مراسم روز پارالمپیک و نیز سهمیه های در نظر گرفته شده برای استان ها تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد بر اساس ظرفیت ها و امکانات موجود در سراسر کشور، 35 هزار نفر در مراسم روز ملی پارالمپیک شرکت کنند که سهم استان تهران از این تعداد 3 هزار نفر است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته پارالمپیک افزود: مراسم بزرگداشت هفته پارالمپیک امسال با دو تغییر عمده مواجه است و بحث آموزش و ورزش همگانی نیز به آن افزوده شده، در این خصوص می توان به پیش بینی کارگاههای آموزشی در طول هفته پارالمپیک اشاره کرد که در مراکز توانبخشی ونگهداری جانبازان و معلولین و نیز مدارس استثنایی برپا می شود تا مخاطبین از نزدیک با اهداف جنبش پارالمپیک و نیز رشته های ورزشی موجود در شهرهای محل سکونت خود آشنا و برای فعالیت در این رشته ها ترغیب شوند.

وی گفت: در مراسم روز 26 مهر که مصادف با جشن روز پارالمپیک نیز هست، پیش از آغاز مراسم، شرکت کنندگان در ایستگاه‌هایی که بیرون از سالن در نظر گرفته شده با رشته ها و تجهیزات مختلف ورزشی آشنا می شوند و در هنگام مراسم نیزحرکات ورزش همگانی در نظر گرفته شده که به صورت هماهنگ انجام می شود.

شهریاری تصریح کرد: مراسم جشن روز ملی پارالمپیک که 26 مهر ماه در سالن مجموعه ورزشی میلاد نور برپا خواهد بود، به صورت یک جنگ تفریحی، ورزشی برگزار می شود و با توجه به قرار داشتن در ایام سوگواری ماه محرم، برنامه ها با در نظر گرفتن شئونات این ماه عزیز برگزار خواهد شد و در مجموع شرکت کنندگان از ساعت 8 تا 10 در کارگاههای آموزشی و از ساعت 10 الی 11:30 در برنامه جشن روز پارالمپیک حضور پیدا می کنند.

دبیر ستاد برگزاری هفته پارالمپیک در پایان گفت: در شعار هفته پارالمپیک امسال نیز دو محور اصلی آموزش و ورزش همگانی نیز افزوده شده اند و شعار دهمین دوره مراسم روز پارالمپیک " ورزش همگانی، آموزش، توانمندی، امید و شادابی در مسیر پارالمپیک" تعیین شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر