تا ته قضیه می‌روم و جهانیان تاوان خواهد داد

کریمی: آن موقع که برای عکس با من التماس می کردند یادشان رفته

کریمی تاکید کرد تا اعلام رسمی باشگاه، همچنان سرمربی تیم نفت طلائیه است.
کد خبر: ۱۰۷۸۲۰۶
کریمی: آن موقع که برای عکس با من التماس می کردند یادشان رفته

به گزارش جام جم آنلاین ، علی کریمی که با مصوبه هیئت مدیره باشگاه نفت طلائیه دیگر سرمربی نفت نیست اما امروز (شنبه) همچنان این تیم را تمرین داد، در مورد بحث سرمربیگری حمید درخشان در تیم نفت طلائیه اظهار داشت: ما هم مثل شما این خبر را دیده و خوانده‌ایم اما چون با باشگاه قرارداد داریم و از قبل برای تمرینات برنامه‌ریزی کرده‌ایم، وجه منطقی و حرفه‌ای شغل‌مان ایجاب می‌کند تا اعلام رسمی باشگاه در تمرینات حضور پیدا کنیم و کارمان را انجام دهیم.

وی درباره پیامکش به جهانیان افزود: ما در چند پیامک مشکلات تیم را گفتیم و تاکید کردیم اگر برای رفع آنها ترتیب اثر داده نشود در آن صورت شرایط برای ادامه همکاری مهیا نیست. این اتفاق قبل از بازی با سپاهان رخ داد اما بعد که تیم سه امتیاز را گرفت و روحیه‌ها بالا رفت، فکر نمی‌کنم این کارها درست باشد. بالاخره ایشان مالک باشگاه است اما به نظرم هر چیزی قواعد و اصولی دارد و ایشان باید از همین طریق اقدام کند. من نمی‌دانم مشاوران ایشان چه کسانی هستند که چنین مشاوره‌هایی داده‌اند اما امیدوارم در نهایت این مشاوره‌ها به نفع‌شان تمام شود.

سرمربی برکنار شده تیم نفت طلائیه در مورد اظهارات جهانیان و بحث پرداخت‌ها و هزینه‌هایی که شده، خاطرنشان کرد: در مورد پرداخت مالیات‌ها که من اظهار نظری نمی‌کنم، چون تخصصش را ندارم ولی اتفاقات در این مدت افتاده که فکر نمی‌کنم مطابق با چیزهایی باشد که ایشان گفته است. این را می‌توانید از بازیکنان هم بپرسید. نمونه‌اش هم همین توپ‌های تمرین است که ببینید چند مدل است. توپ معمولی‌ترین امکاناتی‌ است که برای تمرین کردن نیاز است ولی شاید ایشان چیزهای دیگری را می‌بیند و در جریان نیست. ما خیلی وقت است ایشان را ندیده‌ایم. آخرین بار روز بازی با سپاهان در هتل ایشان را دیدیم که آن هم یک ساعت نشستند، یا همکاران‌شان صحبت کردند و رفتند. اگر ایشان به این چیزها می‌گوید امکانات، پس ما هیچ جا امکانات معمولی یک تیم لیگ برتری را ندیده‌ایم!

کریمی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود دلیل قطع همکاری با او نداشتن مدرک مربیگری A آسیاست و اینکه نمی‌تواند در لیگ قهرمانان روی نیمکت تیم بنشیند، تصریح کرد: اصلا این بحث‌ها نیست. ایشان به قدری مشاورهای درست و حسابی دور و برش دارد که این چیزها را می‌گویند. در آسیا کارت من به خاطر نداشتن مدرک A صرفا به عنوان سرمربی صادر نمی‌شود کما اینکه در لیگ برتر خودمان هم همین طور است. در کادر فنی ما می‌ـوانیم اسم آقای امامی‌فر را به عنوان سرمربی رد کنیم و هیچ مشکلی هم نیست ولی گویا ایشان گذشته را فراموش می‌کنند. آن موقع که التماس می‌کردند با ما قرارداد ببندند و یک عکس بگیرند را یادشان رفته! اگر موضوع مدرک است الان چرا یادشان آمده؟ همان اول می‌توانستند این موضوع را بررسی کنند و تیم هم که کادر فنی داشت و می توانستند ادامه دهند. با این حساب هر چه این‌ها می‌گویند علیه خودشان است و به نظرم اگر کمی سکوت کنیم و ببینیم نظر جامعه و مردم چطور خواهد بود، خیلی بهتر است. این توصیه‌ای است که من به آنها می‌کنم.

وی ادامه داد: متاسفانه من می‌بینم کسانی وارد فوتبال ما می‌شوند که اصلا نمی‌دانیم دنبال چه هستند؟! قراردادی که با من بسته شده به عنوان سرمربی بوده و بر فرض هم که مربی بوده باشد، مگر همه کاره فنی تیم نبودم؟ من حدود بیست و یک روز است با این عنوان دارم کار می‌کنم اما الان می‌خواهد اتفاقات دیگری بیفتد؟ فکر نمی‌کنم این کارها حرفه‌ای و درست باشد.ایشان به عنوان مالک حق دارند کادر فنی تیم رامشخص کنند. من با رویه حرفه‌ای مشکلی ندارم ولی اینکه قصد عوامفریبی دارند را نمی‌پذیرم. فعلا به عنوان سرمربی و کادر فنی کارمان را می‌کنیم تا ببینیم چه می‌شود. امیدوارم هر اتفاقی که رخ می‌دهد در نهایت به نفع تیم و باشگاه نفت باشد. بود و نبود من زیاد مهم نیست.

سرمربی برکنار شده تیم نفت طلائیه در مورد تمرین امروز گفت: ما طبق برنامه کارمان را می‌کنیم و بازیکنان هم در تمرینات حضور پیدا می‌کنند. برنامه ما تا بازی با استقلال مشخص است و کار را پیش می‌بریم اما حرف من این است که قطع همکاری اصول خودش را دارد. شما ببینید آنچلوتی از بایرن‌مونیخ برکنار شد اما تحت چه شرایطی؟ بحث شرایط حرفه‌ای است که تا به حال اینجا آن را ندیده‌ایم و پیش می‌رویم تا ببینیم چه می‌شود.

کریمی افزود: شما ببینید ایشان در این مدت چقدر مصاحبه کرده است. ایشان از من که مسئول فنی تیم هستم بیشتر حرف زده و مصاحبه کرده است. به هر حال اختیار خودش را دارد و می‌تواند هر چقدر می خواهد مصاحبه کند اما ما کار خودمان را می‌کنیم. من فقط توصیه دوستانه می‌کنم که متوجه اظخارات و حاشیه‌سازی‌ها باشد چون تیم و باشگاه خودش ضرر می‌کند، هر چند فکر می‌کنم برای ایشان اصلا تیم فوتبال مهم نیست، چون اگر داشت با این نتایج و صعود در جدول چنین کاری نمی‌کرد. فقط متاسفم که وارد چنین همکاری‌ای شدم. من معتقدم آدم‌ها ارزش یک بار اعتماد کردن را دارند و من این کار را کردم و از آن پشیمان هستم. من وقتی در چنین شرایطی قرار بگیرم راهکارهای مقابله با آن را دارم و خیلی خوب هم این کار را خواهم کرد. روزهای آینده را خواهیم دید.

وی در مورد سرمربیگری درخشان و حضور فردی به نام کرم‌پور گفت: من وقتی در فوتبال آلمان بازی می‌کردم حتی الکس نوری که الان سرمربی وردربرمن است را هم نمی‌شناختم چه برسد به کرم‌پور. به هر حال این حق مالک است که کادر فنی‌اش را بچیند. ایشان شاید بخواهد تیمش را آتش بزند و به کسی هم مربوط نیست اما هر کاری باید از راه اصولی‌اش انجام شود و من تا ته این قضیه خواهم رفت. ایشان فعلا مالک باشگاه است و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی می‌افتد.

ملی‌پوش پیشین کشورمان با اشاره به بحث پرداخت دستمزد بازیکنان خاطرنشان کرد: به هر حال اگر پرداختی شده باشد، طبیعی است که من به عنوان سرمربی اطلاع داشته باشید اما می‌توانید از بازیکنان در این مورد سوال کنید. در دوره بهنام‌پیشرو 10 درصد نقدی پرداخت شد و ایشان هم یک چک داده است و با این حساب وقتی می‌آیند و می‌گویند که همه چیز عالی است، می‌توان با یک دو دو تا چهار تا متوجه شد که شرایط به چه نحو است.

کریمی درباره این موضوع که احتمالا بازگشت درخشان و بازیکنانش که قرارداد داشته‌اند بار مالی به صرفه‌تری برای باشگاه داشته و همین موضوع می‌توانسته انگیزه برکناری او باشد، تصریح کرد: مقصر این قضیه مدیران وزارت نفت هستند که مسئولیت واگذاری باشگاه با آنهاست، چون اگر باشگاه به طور کامل انتقال یافته بود دیگر ربطی به وزارت‌خانه نداشت. من به یکی از مسئولان وزارت نفت هم گفتم که تعهداتی که ایشان می‌کند روی هزینه‌های باشگاه اضافه می‌شود و اگر جهانیان به هر دلیلی جدا شد، تعهداتش باقی می‌ماند برای نفر بعدی و حتی اگر باشگاه برگردد به وزرات نفت در نهایت جزو تعهدات این وزارت‌خانه می‌شود.

وی در واکنش به سوالی مربوط به درخشان گفت: طرف صحبت من اصلا درخشان نیست. ایشان مربی هستند و دوست دارند کار کنند که طبیعی است. حرف من با مالک است که اگر درخشان گزینه مناسبی است با خود ایشان ادامه می‌دادند و هزینه اضافی درست نمی‌کردند. در نهایت من برای کادر بعدی آرزوی موفقیت می‌کنم.

کریمی درباره اینکه آیا با اسم او بازی نشده است، تصریح کرد: امثال ایشان باید تاوان بدهد تا پس فردا نرود پشت سر ما بخندد. بالاخره همه ما در ایران هستیم و ایشان تاوان می‌دهد و به گوش همه هم خواهد رسید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها