jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۳۱۶۶   ۲۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۶:۵۱

عفو بین‌الملل اعلام کرد که ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگا سیاست "زمین سوخته" را در پیش گرفته است.

عفو بین‌الملل: اقدامات ارتش میانمار "پاک‌سازی قومی" است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روسیا الیوم، سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه با استناد به تصاویر ماهواره‌ای مربوط به روستاهای سوخته شده در راخین، نیروهای امنیتی میانمار را به "پاکسازی هدفمند" اقلیت مسلمانان روهینگا طی سه هفته اخیر متهم کرد.

این سازمان حقوقی که مقر آن در لندن است اعلام کرد که دست کم 26 روستا در استان راخین توسط ارتش میانمار به آتش کشیده شده‌اند به طوری که عکس‌های ماهواره‌ای خانه‌هایی را نشان می‌دهد که از آن‌ها دود بلند می‌شود.

از 25 اوت، 80 تصویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی در نقاط مختلف استان راخین گرفته شده است.

یکی از پژوهشگران سازمان عفو بین‌الملل خاطرنشان کرد که استان راخین شاهد تخریب هدفمند بوده است و این اقدام نیروهای امنیتی میانمار" پاکسازی قومی" است.

این سازمان به نقل از شاهدان عینی روهینگا اعلام کرد که نیروهای امنیتی با استفاده از بنزین و بمب‌های دست ساز منازل این استان را به آتش کشیده‌اند.

تیرانا حسن، مدیر پاسخگویی به بحران در عفو بین‌الملل تصریح کرد که نمونه‌ها و شواهد واضحی از تجاوزات در این منطقه وجود دارد که حاکی از آن است که نیروهای امنیتی میانمار روستاها را محاصره کرده‌اند و شروع به آتش کشیدن منازل ساکنان فراری کرده‌اند تا آن‌ها را با خاک یکسان کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر