jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۷۲۴۸۴   ۲۲ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که سالانه 90 تا یکصد هزار بیمار به آمار بیماران سرطانی افزوده می‌شود، گفت: هزینه درمان سرطان سرسام‌آور بوده و قیمت داروهای شیمی درمانی بسیار بالاست. این در حالی است که حمایت بیمه‌ای از بیماران نیز ضعیف است.

به گزارش خانه ملت، بشیر خالقی افزود: هر دوره شیمی‌درمانی بین شش تا هفت میلیون تومان هزینه می‌برد. بنابراین نیاز است بیمه‌ها حمایت کاملی از بیماران داشته باشند. وی‌ با انتقاد از این‌که تامین هزینه درمان سرطان از توان برخی خانواده‌ها خارج است، تصریح کرد: دو تا پنج میلیون تومان نیز هزینه هر آمپول درمان سرطان می شود. در این رابطه خانواده‌ای که ماهانه زیر یک میلیون تومان درآمد دارند چطور می توانند هزینه میلیونی و بسیار گزاف درمان را تامین کنند. خالقی با بیان این‌که بیش از
95 درصد داروهای سرطان تولید داخل است، افزود: حدود 5 درصد داروها نیز وارداتی است که عمدتا گران قیمت است.‌ وی با بیان این‌که بیشتر سرطان‌ها قابل پیشگیری است، بیان کرد: استفاده بالا از فست‌فودها نیز زمینه شیوع سرطان‌ها در کشور را فراهم کرده است. بنابراین با فرهنگ‌سازی مناسب از سوی رسانه‌ها و همچنین بهبود تغذیه جامعه و ارتقای کیفیت غذا می‌توان برخی سرطان‌ها را در کشور مدیریت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها