jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۰۷۰۱۸۵ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۷:۱۲

دبیر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های کانون صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران گفت: در نظر داریم دومین دور جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها را در ۱۰ رشته مختلف و جامع همزمان با اختتامیه نمایشگاه مطبوعات در آبان‌ ماه امسال برگزار کنیم.

شرایط و مهلت شرکت در دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، نشست خبری دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریها که به همت کانون صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران برگزار می‌شود صبح امروز در خبرگزاری مهر دایر شد.

حسن ضابطی، دبیر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریها با بیان اینکه برگزاری دومین دور این رویداد همزمان با اختتامیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در آبان ماه امسال خواهد بود، گفت: جشنواره امسال برگرفته از تجربه برگزاری نخستین دور این جشنواره بر تعداد بخش رقابتی افزوده و معیار ارزیابیها منطبق بر ساختار خبر، گزارش، یادداشت و سرمقاله، مصاحبه، تیتر، طرح و تصویر، عکس، صفحه‌آرایی و اینفوگرافیک، کاریکاتور و در نهایت بخش ویژه (اقتصاد مقاومتی) خواهد بود.

وی افزود: انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران به منظور تعامل بیشتر با اعضا و در راستای ارتقای بازدهی و اثرگذاری تولیدات رسانه‌ای این جشنواره را برگزار خواهد کرد لذا از تمامی فعالان رسانه‌ای کشور دعوت می‌کند تا برترین آثار تولیدی خود که از ابتدای مهر 95 تا پایان شهریور سال جاری تولید شده را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

ضابطی با بیان اینکه هر فرد می‌تواند 5 اثر در رشته‌های مذکور به دبیرخانه این جشنواره ارسال کند، تصریح کرد: هیچ الزامی برای شرکت افراد در یک رشته خاص نیست؛ علاوه بر این متقاضیان اگر به جز رشته تیتر 5 اثر در زمینه‌های دیگر ارسال کردند، فرصت این را خواهند داشت تا 5 تیتر برتر خود را نیز به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

دبیر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها افزود: این زمینه فراهم شده تا علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد بتوانند در بخش اقتصاد مقاومتی دو اثر ارسال کنند که با این حساب و در نظر گرفتن شروط قبلی ممکن است فردی مجموعاً 12 اثر به این جشنواره بفرستد.

ضابطی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا متقاضیان شرکت در این رویداد حتما باید عضو انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگارن ایران باشند، گفت: خیر؛ چنین الزامی وجود ندارد و تمامی خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند آثار مورد‌ نظر خود را برای این جشنواره ارسال کنند.

وی یادآور شد: به خاطر داشته باشیم که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در آخرین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها که توسط آن وزارتخانه برگزار شد اعلام کرد که این جشنواره باید توسط دست‌اندرکاران این صنف برگزار شود از این رو ما به عنوان انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران نخستین جشنواره را برگزار کردیم که در این راه از حمایت مناسب معاونت مطبوعاتی نیز بهره‌مند شدیم و برآنیم که دومین جشنواره را نیز برگزار کنیم.

ضابطی افزود: البته ممکن است سازمانها و بخش‌هایی مایل به برگزاری جشنواره رسانه‌ای باشند که قطعا ساختار آن مرتبط با فعالیت خودشان خواهد بود کما اینکه ممکن است شهرداری، نیروی انتظامی و سایر بخش‌ها مایل به برگزاری اینگونه رویدادها باشند.

دبیر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره هیئت داوری در نظر گرفته شده برای بررسی آثار ارسال متقاضیان شرکت در این جشنواره نیز عنوان کرد: در نخستین دوره برگزاری این جشنواره داوری آثار ارسالی در دو بخش میانی و نهایی انجام شد و در انتخاب داوران و انتخاب آثار، از بحث‌های سیاسی و جناحی گذر کردیم و داوری نهایی نیز آقایان صدیقی، قاضی‌زاده و توکلی بودند و قضاوت میانی نیز با خانم رحمتی، آقای خلیلی و بنده بود.

ضابطی با بیان اینکه امسال نیز در روز خبرنگار رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران اعلام کرد که دومین دور این جشنواره را برگزار خواهیم کرد، یادآور شد: به سمت طراحی سازوکارهای لازم پیش رفتیم تا بتوانیم در زمان فشرده‌ای که تا برگزاری نمایشگاه مطبوعات مانده است، جشنواره مطبوعات و خبرگزاریها را نیز برگزار کنیم لذا کار هیئت داوران در این دوره با توجه به ضیق وقت سخت‌تر خواهد بود و امیدواریم با افزایش تعداد داوران بخش میانی بتوانیم رسیدگی به آثار را سهولت بخشیم.

وی گفت: در ارتباط با داوران بخش نهایی باید توافقات با آنها نهایی شود تا بتوانیم اسامی‌شان را اعلام کنیم اما بعید است در این بخش تغییرات زیادی داشته باشیم.

دبیر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها متذکر شد: سال گذشته سطح آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره در حد عالی بود همچنین آثار راه‌یافته از رسانه‌های استانی تحسین‌برانگیز بود؛ نقطه تمایز این جشنواره نسبت به رویدادهای مشابه قبلی نیز علاوه بر چیدمان بخشهای جذاب و فراگیر، مورد قبول واقع شدن آن توسط رسانه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا فارغ از مرزبندیهای سیاسی بوده است.

نخستین دوره جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها با شرکت بالغ بر 1700 اثر از رسانه‌های سراسر کشور در بخش های تیتر، خبر، گزارش، گزارش خبری، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله و مقاله برگزار و از صاحبان آثار برتر تقدیر و تجلیل شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر