jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۹۹۱ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

شاهزاده ماکو، از اعضای خاندان سلطنتی ژاپن، رسما نامزدی خود را با یک شهروند معمولی اعلام کرد. این خبر پس از اعلام موافقت امپراتور ژاپن با این نامزدی اعلام شد.

به گزارش فرارو، اکنون این زوج با اعلام نامزدی روندی طولانی را برای طی مراحل ازدواج با هم در پیش دارند.

این شاهزاده‌خانم جوان با انتخاب یک مرد معمولی به عنوان نامزد خود جایگاه سلطنتی‌اش را از دست خواهد داد. براساس قانونی جنجال‌برانگیز در صورت ازدواج یک زن از اعضای خانواده سلطنتی با شهروندی معمولی، آن زن نیز به یک شهروند عادی تبدیل می‌شود و باید خاندان سلطنتی را ترک کند.

اما این قانون در مورد اعضای مرد خانواده سلطنتی ژاپن صدق نمی‌کند و شاهزاده مرد در صورت ازدواج با یک فرد معمولی می‎تواند مقام سلطنتی‌اش را نگه دارد. خبر نامزدی این زوج روز یکشنبه سوم سپتامبر از طریق دفتر روابط‌عمومی خاندان سلطنتی ژاپن اعلام شد.

شاهزاده ماکو گفت: من از کودکی می‌دانستم که در صورت ازدواج با یک فرد معمولی باید از مقام خود کناره‎گیری کنم. من همواره تمام تلاشم را کرده‌‌ام تا با انجام وظیفه به عنوان یکی از اعضای خانواده سلطنتی به امپراتور کمک کنم، و همزمان برای زندگی شخصی خودم ارزش زیادی قائل هستم.

شاهزاده ماکو، 25 ساله و بزرگ‌ترین نوه دختری امپراتور آکیهیتو، قصد دارد با کی کوموروی 25 ساله که هم‌دانشگاهی‌اش بوده ازدواج کند. آقای کومورو برای یک شرکت وکالت کار می‌کند. این دو پنج‌سال پیش در دانشگاه باهم آشنا شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر