jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۹۲۵ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: عربستان احتمالا رفتارش را تغییر دهد، چون در سوریه شکست خورد، در یمن و بحرین به نتیجه‌ای نرسید و در محاصره قطر هم دستاورد مطلوبی نداشته است.

محسن رضایی، در نشست خبری در بغداد و در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین درباره رفراندوم اقلیم کردستان عراق گفت: ایران بشدت مخالف هرگونه اقدام برای تجزیه عراق است و امیدواریم این رفراندوم انجام نشود. عراق یک کشور شناخته‌شده و عضو سازمان ملل و از اعضای مهم پیمان‌های منطقه‌ای است و تجزیه این کشور خطای بزرگی است که به شهروندان عراقی بویژه شهروندان شمال عراق آسیب می‌زند و امنیت و آرامش و پیشرفت آنان را تهدید می‌کند. رضایی ادامه داد: تجزیه عراق سرآغاز ناامنی‌های گسترده در عراق بلکه در کل منطقه خواهد بود و همه دلسوزان عراق، مخالف آن هستند. ما نیز مخالف این رفراندوم هستیم و از رهبران کردستان می‌خواهیم این کار را متوقف کنند و این مسیر را ادامه ندهند./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر