jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۶۸۲   ۱۱ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۹

به نوشته روزنامه کویتی الرای العام منابع مخالفان عراقی فاش کردند حدود سه هزار سرباز امریکایی در مواضع خود در قله های کوهستان های مشرف بر مرزهای ترکیه با عراق مستقر شدند این روزنامه دیروز و به نقل از این منابع افزود

طبق اطلاعاتی که اخیرا در آنکارا مبنی بر احتمال ورود25 هزار سرباز امریکایی به پایگاه "اینجرلیک " ترکیه دریافت شد، حدود هفت هزارنفر از این سربازان وارد ترکیه شده و سه هزار تن از آنها در ارتفاعات مرزی با عراق استقرار یافته اند.تحرکات مشکوک در اطراف یک پایگاه امریکا در قطربه گزارش پایگاه اینترنتی القناه و به نقل از محافل سیاسی در پایتخت قطر، پایگاه امریکا در منطقه العدید قطر در چند روز اخیر شاهد تحرکات نظامی گسترده و مشکوک امریکایی ها بوده است محافل سیاسی در دوحه معتقدند که به دنبال تهدیدهای اخیر امریکا بر علیه عراق ممکن است این حرکتها مقدمه ای برای حمله امریکایی ها به این کشور باشد .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر