jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۶۷۹۱۷ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۸:۴۴

این تصویر گویای آغاز مصاف های تاریخی ایران و کره جنوبی است، روز 7 خرداد ماه 1337، دیداری که بزرگان تیم ادعا داشتند که بهترین تیم تاریخ فوتبال ملی تا آن زمان هستند، اما دوری چند ساله از میدان های معتبر بین المللی باعث شده بود آنها از واقعیت تاریخ دور بمانند.

ملی‌پوشان ایران در اولین دیدار تاریخ با کره‌جنوبی +عکس

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ورزش سه ، در این تیم نفراتی چون برومند و دهداری و قلی زاده و کوزه کنانی و... حاضر بودند. این شکست چنان تلخ و سنگین بود که از مردان این تیم، تنها 3 نفر حاضر شدند در تیم های ملی بعدی حاضر باشند و برخی مثل برومند، تیم ملی و خاک ایران را ترک و به آمریکا و لبنان رفت و حتی مدتی در تیم ملی لبنان هم بازی کرد و سال ها بعد به ایران برگشت.

ایستاده از چپ، ایرج حاتم، نادر افشار علوی نژاد، پرویز دهداری، پرویز کوزه کنانی، مسعود برومند، نشسته از چپ، جواد بهشتی، علی جعفرزاده، ایرج عرفان، عارف قلی زاده، داوود ارغوانی و امیر عراقی....بین این نفرات تنها از زنده بودن کوزه کنانی اطمینان داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر