jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۶۷۳۳۶ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۲۳:۱۵

فرمانده نیروی انتظامی از ارائه خدمات جدید به مشمولان خدمت سربازی خبر داد.

بخشش اضافه خدمت غیبت مشمولان در صورت مراجعه تا 22 بهمن

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سردار حسین اشتری در حاشیه همایش یک روزه مدیران و معاونین سازمان وظیفه عمومی اظهار داشت: در این همایش یک روزه آخرین برنامه‌ها و تدابیر ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح به اطلاع همکاران‌مان رسید و تاکید شد تا در راستای خدمت بهتر به سربازان وظیفه عمل کنیم.

فرمانده ناجا با اعلام اخبار جدید در حوزه خدمات بهتر به سربازان و مشمولان خدمت وظیفه عمومی؛ یکی از برنامه‌های جدید سازمان وظیفه عمومی آن است که پس از هفته ناجا مشمولانی که درخواست خروج از کشور را دارند بدون نیاز به حضور در مراکز سازمان وظیفه عمومی می‌توانند درخواست خود را از طریق سامانه‌های اینترنتی ارائه کنند.

وی ادامه داد: همچنین مشمولانی که خواستار اخذ معافیت تحصیلی هستند نیز نیاز به حضور فیزیکی نداشته و می‌توانند درخواست خود را در سامانه وظیفه عمومی ثبت کنند، که درخواست‌ آنها پس از پایش اولیه به دانشگاه‌ها ارسال شده و پس از تایید دانشگاه‌ها ترتیب اثر داده می‌شود.

اشتری در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص بخشودگی اضافه خدمت غیبت سربازان گفت: بنا به تدابیر رهبر معظم انقلاب، ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مشمولان غایب کشور؛ اگر تا 22 بهمن 96 نسبت به تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام کنند، اضافه خدمت آنها بخشوده خواهد شد.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر برخورد نیروی انتظامی با سربازان غایب گفت: ما تاکید داریم تمام جوان‌ها برومند کشور در زمان مقرر و قانونی برای تعیین تکلیف خدمتی خود مراجعه کرده و دوره مقدس سربازی را سپری کنند ولی براساس قانون اگر در زمان مقرر به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نکنند غایب محسوب شده و از برخی خدمات اجتماعی از جمله خروج از کشور، استخدام و... محروم می‌شوند که خوشبختانه در طرح پرداخت جریمه ریالی غیبت سربازی، تعداد زیادی ثبت‌نام کردند و برای تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام کرده‌اند.

وی در پایان با اشاره به صدور بیش از 10 میلیون کارت جدید معافیت و پایان خدمت منقضی شده درباره آخرین آمار ثبت‌نام متقاضیان طرح پرداخت جریمه نقدی غیبت سربازی گفت: از ابتدای اجرای این طرح 530 هزار نفر برای پرداخت جریمه نقدی غیبت سربازی ثبت نام کردند که از این میان برای 320 هزار نفر کارت معافیت صادر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر