jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۶۹۸۵ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: با توجه به برگزاری آزمون‌های استخدامی امسال، حدود 30 هزار نفر تا پایان سال استخدام دولت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، جمشید انصاری در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شنبه‌شب در شبکه دو سیما افزود: در آزمون اخیر حدود 400 هزار نفر شرکت کردند که در نهایت 12 هزار نفر جذب می‌شوند.

وی گفت: البته در مرحله نخست بیش از دو برابر ظرفیت اسامی پذیرفته شده اعلام می‌شود، اما پس از معرفی آنها به دستگاه‌ها و مصاحبه‌های اختصاصی این تعداد به 12 هزار نفر کاهش می‌یابد. انصاری افزود: نمره مصاحبه اختصاصی دستگاه‌ها 30 درصد نمره اصلی
قبول شدگان را شامل می‌شود. رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: این سازمان در نهایت و با جمع‌بندی نمرات شرکت کنندگان، فرد قبول شده را به دستگاه مربوط معرفی می‌کند و دستگاه‌ها خود حق انتخاب ندارند.

وی افزود: برای استخدام کارکنان پیمانی و رسمی مکانیسم آزمون‌های استخدامی وجود دارد و سفارش‌ها برای استخدام را رد می‌کنیم.

انصاری گفت: آزمون دیگری در پاییز امسال برای جذب 14 هزار نفر برگزار می‌شود و 4000 نفر دیگر نیز در دستگاه‌هایی که آزمون‌های خاص دارند مانند وزارت نفت جذب می‌شوند.

وی گفت: جذب 30 هزار نفر تا پایان سال در مقایسه با ایجاد 950 هزار فرصت شغلی در سال عدد زیادی نیست و این تعداد 5/3 درصد کل شاغلان را تشکیل خواهد داد.

انصاری افزود: با توجه به این که 85 درصد نیروی کار کشور در بخش خصوصی شاغلند، فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها نباید انتظار داشته باشند همه در دستگاه‌های دولتی استخدام شوند. انصاری افزود: دومیلیون و 350 هزار نفر تعداد کارمندان دولت است که در مقایسه با سال گذشته تاکنون ده هزار نفر کاهش یافته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر