jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۶۶۴۴۲   ۰۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۲۰:۰۱

وزیر سابق انرژی آمریکا با بیان اینکه ایران به برجام پایبند بوده، گفت اگر واشنگتن از توافق خارج شود، خود را منزوی خواهد یافت.

خروج از برجام، آمریکا را منزوی می‌کند / ایران کاملا به توافق پایبند بوده است

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «ارنست مونیز» وزیر سابق انرژی آمریکا بار دیگر نسبت به تبعات خروج آمریکا از توافق هسته‌ای هشدار داد و گفت واشنگتن با چنین کاری، خود را در جهان منزوی می‌کند.

وی در بخشی از مصاحبه‌ای که امروز (شنبه) در پایگاه «بلومبرگ» منتشر شد، در پاسخ به این سوال که آیا اوضاع در مورد برجام آنطور که او امیدوار بوده پیش رفته، گفت: «از این منظر که اطلاعاتی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه کرده از پایبندی کامل [ایران] حکایت دارد، بله. این چیزی است که امیدوار بودیم اتفاق بیافتد و افتاده.»

مونیز که در جریان مذاکرات منجر به توافق هسته‌ای نقش پررنگی داشت، افزود: «اما از منظر بسیاری از مباحث سیاسی، به آنجا [که مد نظر داشتیم] نرسیدیم، به خصوص اینکه احتمال دارد [دونالد] ترامپ [رئیس‌جمهور آمریکا] از توافق خارج شود. این تصمیم بسیار بدی است.»

وزیر سابق انرژی آمریکا افزود: «این کار به طرز مضحکی ایالات متحده را منزوی خواهد کرد، چراکه تا وقتی ایران [به برجام] پایبند باشد، اروپایی‌ها و دیگران به تعامل با ایران ادامه خواهند داد، اما این کشور این توجیه را خواهد داشت که یک یا چند بند [توافق] را از سر باز کند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر