jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۶۵۲۹۱   ۰۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در افشاگری سازمان‌های حقوق بشر اعلام شد

نقش آمریکا در آموزش نظامیان بحرینی برای سرکوب مردم

یک سازمان حقوق بشری با افشای سندی از دست داشتن آمریکا در آموزش نیروهای بحرینی برای سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز این کشور پرده برداشت.

به گزارش سایت العهد، برایان دولی، مدیر سازمان حقوق بشری «حقوق بشر اول» سندی را افشا کرد که دست داشتن آمریکا در آموزش نیروهای دستگاه‌های امنیتی و دولتی بحرین از جمله برخی اعضای اداره بد نام پژوهش‌ها و تحقیقات جنایی بحرین را ثابت می‌کند.

برایان تاکید کرد: این سازمان براساس قانون آزادی اطلاعات اسنادی را از وزارت خارجه آمریکا به دست آورده که نشان می‌دهد این وزارتخانه در می 2015 دوره آموزشی 12 روزه با عنوان «مبارزه با تروریسم داخلی و برون مرزی» برای 15نفر از اعضای دستگاه‌های امنیتی بحرین برگزار کرده است.

وی افزود: بحرینی‌هایی که در این دوره شرکت کرده‌اند، 15 نفر از نیروهای اداره بد نام تحقیقات کیفری بحرین، مراکز پلیس در جنوب و پایتخت این کشور، مرکز اطلاعات مالی و مراکز مشترک مبارزه با تروریسم بودند. برایان گفت: مسئولان آمریکایی در این اسناد هدف از این دوره آموزشی را توانمندسازی شرکت‌کنندگان در توسعه اطلاعات پیشگیرانه و تکنولوژی‌های اطلاعاتی جهت مبارزه با تروریسم و اجرای قانون اعلام کردند.

حمایت آمریکا، انگلیس، عربستان و رژیم صهیونیستی از بحرین برای سرکوب مخالفان و نیروهای دموکراسی‌خواه در این کشور در حالی است که سازمان‌های بین‌المللی تاکنون بارها منامه را به عنوان یک رژیم سرکوبگر محکوم کرده‌اند و شیخ عیسی قاسم رهبر عالی شیعیان این کشور در حصر است و شیخ علی سلمان از دیگر روحانیون مبارز این کشور در زندان به سر می‌برند و ضمن این‌که تاکنون بسیاری از مخالفان نیز زیر شکنجه‌های این رژیم کشته شده‌اند.

در همین حال مقامات وزارت کشور بحرین برای توجیه اقدام خود در بازداشتن زندانیان شیعه از به جا آوردن عبادت و فرایض دینی، ادعا کردند که انجام شعائر دینی قوانین ایمنی در زندان را نقض می‌کند! این ادعا در حالی مطرح می‌شود که حقوقدانان تاکید دارند، طبق قوانین زندان‌ها در بحرین، زندانیان می‌توانند به آیین‌ها و مناسک دینی خود عمل کنند و مدیران زندان‌ها قوانین را زیرپا گذاشته‌اند.

وزارت کشور بحرین بازداشت‌شدگان در زندان حوض الجاف و نیز زندان مرکزی جو را از انجام آیین‌های دینی خود باز می‌دارند و تهدید می‌کنند که آنها را بشدت مجازات خواهند کرد. همچنین برخی روحانیون و زندانیان نیز در معرض بدرفتاری و شکنجه و حبس انفرادی قرار دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر