آتش سوزی گسترده روز گذشته در یکی از واحدهای ساختمان چهار طبقه اداری تجاری در خیابان ستارخان تهران با تلاش همه جانبه چهارگروه ازآتش نشانان مهار و خاموش شد.
کد خبر: ۱۰۶۵۰۸۸
مهار آتش سوزی ساختمانی در خیابان ستارخان تهران +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از سازمان آتش نشانی تهران، به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 و اعلام مشاهده دود و آتش در یک ساختمان اداری تجاری، بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای 10، 77 و گروه امداد و نجات 18 و نیز گروه هزمت(ویژه مقابله با حوادث مواد شیمیایی) به همراه خودروهای حامل دستگاه های تنفسی، تشک نجات و نردبان هیدرولیکی حدود ساعت 2 بامداد امروز به خیابان ستارخان، سه راهی تهران ویلا اعزام شدند.

محمد پناهی معاون منطقه دو عملیات آتش نشانی تهران که از همان لحظات اولیه به همراه نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حضور یافته بود دراین مورد گفت: محل حادثه یک واحد 90 متر مربعی در طبقه چهارم یک ساختمان اداری تجاری بود که حدود یک هزار لیتر مایعات قابل اشتعال و همچنین 6 دستگاه یخچال مملو از مواد شیمیایی خطرناک به صورت غیر اصولی در آن نگه داری می شد.

وی افزود: این مکان 90 متر مربعی به علت نامشخصی دچارآتش سوزی شد به طوری که در هنگام رسیدن آتش نشانان، این واحد تجاری کاملا شعله ور بود.

پناهی با اعلام اینکه دود مسموم کننده ناشی از آتش سوزی مواد شیمیایی، راهروها و طبقات دیگر ساختمان را نیز در بر گرفته بود، ادامه داد: آتش نشانان به سرعت جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و پس از ایمن سازی کامل محل، با بکارگیری دستگاه های تنفسی، تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی از چندین سمت عملیات مهار شعله های آتش را آغاز کردند.

معاون منطقه دو عملیات آتش نشانی تصریح کرد: با توجه به نوع کاربری ساختمان و تعطیلی این مکان در ساعات وقوع حادثه، خوشبختانه در هنگام بروز آتش سوزی هیچ یک از شهروندان در ساختمان حضور نداشت.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه و در کوتاهترین زمان ممکن شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و برای ایمن سازی ساختمان، تمامی ظروف و بست های مواد شیمیایی را به محلی امن در خارج از ساختمان انتقال دادند.

محمد پناهی در ادامه اظهار داشت: در حین عملیات مهار آتش سوزی چهار نفر از آتش نشانان دچار مصدومیت شدند که سه نفر از آنان به صورت سرپایی مداوا شدند و یک نفر در مرکز درمانی تحت درمان قرار گرفته و بستری شد.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات لازم در خصوص علت بروز این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان این سازمان در دست انجام است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها