jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۴۹۷۵ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وقوع برخی ترورها در اروپا و روسیه طی ایام اخیر، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ترور را در همه اشکال آن محکوم می‌کند. این در حالی است که اروپا و آمریکا در قول و عمل خود، ترور را به ترور خوب و بد تقسیم می‌کنند.

به گزارش میزان، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با بیان این که دنیای غرب هیچ عزمی برای از بین بردن تروریسم ندارد و از این پدیده شوم به عنوان ابزاری برای برخورد با دیگر کشورها استفاده می‌کند، افزود: یکی از نظریه‌پردازان آمریکایی در روزهای گذشته بصراحت گفته است که ما نباید داعش را از بین ببریم زیرا بهترین ابزار برای تحقق اهداف ما به‌شمار می‌رود. وقتی چنین اعتقادی وجود دارد باید همین وضعی که شاهد آن هستیم در دنیا حاکم باشد.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی همچنین با اشاره به شروع کار دولت دوازدهم، بر لزوم عمل دولت به وعده‌های انتخاباتی خود بویژه در بخش اقتصاد و معیشت مردم به‌عنوان نیاز حقیقی امروز، تأکید کرد و افزود: خوشبختانه رئیس جمهور محترم نیز بر لزوم توجه به تولید و اشتغال تأکید کرده است و امروز بین همه قوا اجماع بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد. قوه قضاییه نیز همواره اعلام کرده است که از هیچ کمکی در این زمینه بویژه در جهت تأمین امنیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری دریغ نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که حج، بزرگ‌ترین ظرفیت انسانی و اسلامی نه‌تنها برای حل مشکلات مسلمانان بلکه مشکلات جهان است، خاطرنشان کرد: متأسفانه سالیان طولانی است که از این ظرفیت استفاده‌ای نمی‌شود؛ زیرا حکامی در آنجا حضور دارند که مانع تحقق این هدف هستند. این حسرت بزرگی است که در این زمینه فاقد برنامه هستیم؛ زیرا حرمین شریفین در اختیار کسانی است که نه باوری نسبت به استفاده از این ظرفیت عظیم دارند و نه از استقلال برخوردارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر