jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۴۹۵۸ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

حبیب‌الله بهمنی، کارگردان سینما همزمان با انتخاب سیدعباس صالحی به‌عنوان وزیر ارشاد گفت: انقلاب اسلامی، انقلابی فرهنگی بود و وزیر ارشاد موظف است بر اساس فرهنگ انقلاب اسلامی استراتژی‌های این حوزه مهم را تبیین کند و اگر به این نکته توجه نداشته باشد، ما مانند گذشته شاهد حرکت او در مسیری غلط خواهیم بود.

کارگردان فیلم سینمایی «شب کایتها» در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: قطعا مطالبات ما از شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج از مطالبات نظام و انقلاب اسلامی نیست؛ هر وزیری که در وزارت ارشاد مستقر می شود باید به اصل اساسی نظام و انقلاب اسلامی پایبند باشد و فرقی ندارد که چه رئیس‌جمهوری با چه رویکردی او را معرفی کرده و او چه دیدگاه حزبی و جناحی دارد؛ آنچه مهم است این‌که او باید استراتژی مشخصی برگرفته از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر داشته باشد.

او ادامه داد: استراتژی‌های انقلاب اسلامی شاید نانوشته باشد، اما نامشخص نیست و تمامی مردم انقلابی ایران نسبت به آن آگاهی کامل دارند؛ انقلاب اسلامی ما انقلابی فرهنگی بود نه انقلابی صرفا سیاسی یا اقتصادی؛ ملت فهیم و آگاه ایران بر اساس مطالبات فرهنگی خود، انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زدند و مبنای انقلاب ما فرهنگ و ترویج دین مبین اسلام بوده است؛ از این رو شخص وزیر ارشاد باید با توجه به ارزش‌های اصیل انقلابی این حوزه مهم و حیاتی را به پیش براند.

بهمنی سپس با تاکید بر این‌که متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد آن بودیم که این مطالبات از سوی مسئولان فرهنگی و هنری کشور چندان جدی گرفته نشده‌اند، اظهار کرد: هر وزیری که اداره امور فرهنگی و هنری کشور را در دست می‌گیرد موظف است یکایک معاونت‌ها و زیردستی‌های خود را قانع کند که اداره امور فرهنگی بر اساس اصول انقلاب اسلامی باید به پیش رانده شود. شخص وزیر همچنان موظف است سیاستگذاران و مدیران بالادستی خود را نیز قانع کند که باید حوزه فرهنگی کشور نه بر اساس دیدگاه‌های شخصی آنها که بر اساس اصل نظام و انقلاب اسلامی و مطالبات جدی شخص مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و هنر جلو برود.

این فیلمساز تاکید کرد: از سوی دیگر شخص وزیر ارشاد باید میان یکایک اهالی فرهنگ و هنر در کشور فضای همدلی، اتحاد و انسجام ایجاد کند؛ او باید با ترسیم یک هدف مشترک تمامی هنرمندان و فرهنگیان را در یک صف واحد قرار دهد و نگذارد برخی از افراد فریب خورده و به بیراهه‌ها و کجراهه‌هایی کشیده شوند که با اصل نظام و انقلاب اسلامی دارای منافات است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر