jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۲۰۳۵ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌‌جمهور آرامش در اقتصاد، پیشرفت اقتصادی و حرکت در جهت عدالت اجتماعی را افتخار دولت یازدهم دانست و گفت: دولت دوازدهم راه خود را با کمک مردم و در چارچوب سیاست «آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت»ادامه می‌دهد و از توانمندی‌های اعضای کابینه یازدهم استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی که در آخرین جلسه هیات وزیران دولت یازدهم صحبت می‌کرد با بیان این که وظایف دولت یازدهم تا هفته آینده ادامه دارد و همه اعضای دولت به وظایف خودشان تا هفته دیگر عمل می‌کنند، گفت: بسیار خوشحالم که وزرای ما حتی آنهایی که به جای آنها وزیر جدید معرفی شده است، امروز در سفرها، افتتاح‌ها، سر زدن‌ها، امضای قراردادها و دیگر امور با همان نشاط روز اول کار می‌کنند و این نشان می‌دهد که آنها از ابتدا این مسئولیت را برای رضای خدا و به‌خاطر رفاه حال مردم عزیز و بزرگوارمان به عهده گرفتند و حتما در دولت دوازدهم از توانمندی‌ها و خدمات آنان در دیگر بخش‌ها بهره‌برداری و استفاده خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط کشور در روزهای ابتدایی شروع به کار دولت یازدهم، تصریح کرد: بدهکاری‌های عظیم دولت و تحریم‌های خطرناکی که هر روز بیشتر و بیشتر می‌شد و اگر آن روند ادامه پیدا می‌کرد، امروز فروش نفت ما 200 هزار بشکه بود و شرایط تحریم بیشترین فشار را به مردم آورده بود.

رئیس جمهور با بیان این‌که کار بزرگی از لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کشور به وقوع پیوسته است، ادامه داد: تلاش بسیار زیادی برای به ثمر رسیدن توافق هسته‌ای و برجام که البته وقت زیادی را از دولت گرفت، انجام شد و در نهایت امروز قرارداد و توافقی حاصل شده که هیچ‌کس در دنیا نیست بگوید ایران به‌واسطه برجام ضرر کرده است.

روحانی با اشاره به این‌که رئیس‌جمهور آمریکا، مخالفان و آنهایی هم که ضدجمهوری اسلامی ایران هستند، با عصبانیت این توافق را بدترین توافق تاریخ آمریکا می‌دانند و می‌گویند ایران سر بقیه کلاه گذاشته است که البته این حرف هم درست نیست، افزود: آنچه در برجام اهمیت داشته و دارد،موضوع تفاهم و برد ـ برد بوده و هرگز برد ـ باخت مطرح نبوده است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: قطعاً برجام به نفع کشور، منطقه و کل جهان بوده و هست و هرکس بخواهد به برجام صدمه بزند به خودش و کشورش صدمه زده است. روحانی تصریح کرد: در دورانی همه دنیا علیه اقدامات ایران موضعگیری می‌کردند و آن را خلاف می‌دانستند، اما امروز اگر آمریکا بخواهد علیه برجام بایستد، همه دنیا رو به روی آمریکا می‌ایستند و این تفاوت امروز با چهار سال پیش است؛ چهار سال پیش بیشتر کشورهای جهان از اقدام علیه ایران حمایت می‌کردند و کف می‌زدند و ما تنها بودیم، اما امروز اگر بخواهند علیه ایران در موضوع برجام اقدامی کنند، همه با ما و علیه آن کسی هستند که بخواهد برجام را تضعیف کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر